اتفاق عجیب برای تیم ملی فوتبال

به گزارش مجله 90 جعبه، مناقشه فدراسیون فوتبال ایران و کنفدراسیون فوتبال آسیا بر سر اعطای میزبانی گروه سوم انتخابی جام جهانی در آسیا به بحرین ادامه دارد. این فدراسیون مدعی است که طبق قوانین و پروتکل های موجود، AFC باید میزبانی انتخابی جام جهانی را به ایران واگذار می کرد اما AFC با رد این ادعا، واگذاری میزبانی انتخابی جام جهانی به بحرین را مطابق قوانین و مسئولیت های خود می داند.

اتفاق عجیب برای تیم ملی فوتبال

در نتیجه از حدود یک هفته قبل به این سمت، پرونده شکایت ایران نسبت به رای کنفدراسیون فوتبال آسیا در اعطای میزبانی به بحرین در دادگاه داوری ورزش به جریان افتاده است. ایران از دادگاه، خواهان رسیدگی سریع به پرونده قبل از آغاز مسابقات در خرداد 1400 شده بود که این موضوع منوط به پذیرش AFC بود اما کنفدراسیون آسیا با رد درخواست ایران، رسیدگی عادی به پرونده را درخواست نموده تا به این شکل هیچ خللی به برگزاری مسابقات وارد نگردد.

با رد این درخواست از سوی AFC، دادگاه داوری ورزش، درخواست ایران مبنی بر صدور دستور موقت تا قبل از آغاز مسابقات را بررس خواهد نمود تا در صورت لزوم و تشخیص این دادگاه، مسابقات به دلیل حساسیت پرونده، متوقف گردد.

دیروز (دوشنبه) رفیعی، مشاور حقوقی عالی رئیس فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد که CAS این درخواست را از سوی ایران مورد پذیرش قرار دهد تا مسابقات قبل از رسیدگی قانونی، برگزار نگردد. تصمیم گیری درباره صدور دستور موقت درباره برگزاری انتخابی جام جهانی در بحرین، بعد از تشکیل تیم داوری انجام خواهد شد.

انتخابی جام جهانی متوقف می گردد؟

با توجه به درخواست رسیدگی با یک داور از سوی ایران و رسیدگی با سه داور از سوی AFC، دادگاه داوری ورزش درباره این موضوع تصمیم گیری می نماید که تیم داوری با یک یا سه نفر تشکیل گردد. پس از این، در صورت صلاحدید تیم داوری، صدور دستور موقت برای این پرونده در دستور کار قرار می گیرد و حقوقدان های ورزشی صدور یا عدم صدور دستور موقت را آنالیز می نمایند.

در صورتی که دستور موقت صادر گردد، احتمالا جلوی برگزاری مسابقات در بحرین گرفته می گردد و پس از تصمیم گیری دادگاه، میزبان انتخابی جام جهانی انتخاب خواهد شد. در غیر این صورت، بحرین به اسم میزبان مسابقات باقی خواهد ماند اما دادگاه درباره تضییع حقوق ایران از سوی AFC تصمیم گیری می نماید.

منبع: فرارو
انتشار: 5 شهریور 1400 بروزرسانی: 5 شهریور 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1685

به "اتفاق عجیب برای تیم ملی فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاق عجیب برای تیم ملی فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید