اصولگرایان دوباره دعوا را شروع نکنند ، میرسلیم نقش پدری را بپذیرد

به گزارش مجله 90 جعبه، مرتضی طلایی با بیان اینکه اصولگرایانی که در دقیقه 99 با یکدیگر اجماع کردند دوباره دعواهایشان را شروع نکنند، پیشنهاد کرد مصطفی میرسلیم در مجلس نقش پدری را ایفا کند.

اصولگرایان دوباره دعوا را شروع نکنند ، میرسلیم نقش پدری را بپذیرد

به گزارش مجله 90 جعبه، مرتضی طلایی کنشگر سیاسی اصولگرا در گفت وگو با ایلنا، درباه تاثیر مجلس یک دست یازدهم بر مدیریت مسائل کشور گفت: نه تنها مجلس یازدهم بلکه مجلس فعلی که چند جلسه بیشتر تا خاتمه آن باقی نمانده است نیز می تواند اثرگذار باشد و نقش و جایگاه مجلس در ریل گذاری از طریق قانون و نظارت و بر حسن اجرای آن روی جهت گیری ها و فعالیت های دولت تاثیرگذار است.

وی با اشاره به تفاوت نگاه دو جریان اصولگرا و اصلاح طلب در مسائل کشور، افزود: مجلس یازدهم که جریان فکری اصولگراها در آن مستقر می شود بدون شک نگاه شان به رفع مسائل معیشتی مردم و اقتصادی جامعه بیشتر است.

عضو سابق شورای شهر تهران ادامه داد: مجلس یازدهم باید به دور از حاشیه ها و مسائل جانبی یک سال باقی مانده از عمر دولت دوازدهم به آن کمک و همراهی داشته باشد تا از این شرایط عبور کنیم.

رئیس ستاد انتخابات ریاست جمهوری قالیباف درباره اینکه آیا حضور قالیباف در انتخابات مجلس یازدهم برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری 1400 است، گفت: کسی که به مجلس می رود از مردم رأی گرفته و چهار سال به مردم تعهد داده است بنابریان به طور طبیعی باید به تعهداتی داده است عمل کند.

وی گفت: گاهی شرایط کشور به گونه ای اقتضا می کند که نخبگان، بزرگان، دلسوزان در جریان اصولگرایی به این نتیجه برسند که یک نفر از افراد شاغل در مجلس باید در صحنه ریاست جمهوری حضور بیابد، آن یک اجماع و اتفاق جمعی و جز استثنائات است، بنابراین نمی شود آن را رد یا تایید کرد اما منطق و عرف می گوید که کننده باید بماند و به تعهداتش عمل کند؛ استثنا هم می تواند شامل حال هر کسی حتی غیر از آقای قالیباف باشد.

عضو سابق شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه ما انتظارمان از حضرات جریان اصولگرایی که در دقیقه 99 با یکدیگر اجماع کرده و یک لیست ارائه دادند این است که به تعهداتشان پابرجا بمانند، خاطرنشان کرد: اینگونه نباشد که بر اساس اقتضا و منافع آمده باشند و در دقایق خاتمهی با یک دیگر ائتلاف کرده باشند و بعد که رأی آوردند دوباره دعواها و اختلافاتشان را شروع کنند.

وی افزود: انتظار افکار عمومی این است که همه نیروهایی که به اسم اصولگرا در مجلس هستند بدون هیاهو و جاروجنجال به مردم خدمت کنند.

طلایی با بیان اینکه رایزنی کردن برای انتخاب جایگاه های مجلس امری طبیعی و خیلی خوب است و بهتر از این است که در صحن مجلس این کارها انجام شود، بیان نمود: اگر منتخبان اکنون رایزنی های خودشان را انجام دهند و تقسیم کار کنند، بهتر است البته هر جای مجلس می توان خدمت کرد.

وی با درباره ریاست مجلس یازدهم گفت: به نظر می رسد شانس قالیباف از دیگران بیشتر باشد اما رقبای مدعی هم حضور دارند، باید ببینیم و ببینیم نتیجه مذاکرات آنها چه می شود.

این کنشگر سیاسی اصولگرا درباره نقش میرسلیم و رقابتش با قالیباف گفت: شاید دسته بندی های اصولگرایی، نواصولگرای و مؤتلفه اختلاف های جزئی در روش ها و شیوه ها داشته باشند اما در مبانی هم نظر هستند؛ آقای میرسلیم هم می تواند نقش پدری و معنوی برای اینکه مجلس را در فضای آرام نگه دارند و بدون حاشیه بتواند تقسیم کارها را مدیریت کنند، داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 31 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 871

به "اصولگرایان دوباره دعوا را شروع نکنند ، میرسلیم نقش پدری را بپذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصولگرایان دوباره دعوا را شروع نکنند ، میرسلیم نقش پدری را بپذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید