اطلاعات دوربین های آژانس از تاسیسات هسته ای ایران پاک می شود؟

به گزارش مجله 90 جعبه، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس با اشاره به پایان مهلت سه ماهه ایران به آژانس برای ذخیره تصاویر دوربین های آفلاین فراپادمانی، گفت: این اطلاعات یا باید پاک شود و یا اینکه نزد طرف ایرانی بماند.

اطلاعات دوربین های آژانس از تاسیسات هسته ای ایران پاک می شود؟

به گزارش مهر، عباس گلرو با تاکید بر ضرورت اجرای کامل و دقیق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران، گفت: قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها و صیانت از حقوق ملت ایران قانونی بسیار روشن و واضح است و این قانون 9 بندی کاملاً تکالیف دولت و طرف های مذاکره کننده ما در برجام یعنی گروه 1+4 را روشن کرده است.

وی تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی ذره ای در پیگیری برای اجرای قانون مذکور کوتاهی نخواهد کرد. این قانون دقیق نوشته شده است و باید دقیق و سر موقع هم اجرا شود.

وی اضافه کرد: سازمان انرژی اتمی باید قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها را به صورت دقیق و سر وقت اجرا کند و طرف مقابل هم باید تحریم ها را بردارند و روابط اقتصادی و تجاری ما را عادی کنند.

رئیس کمیته روابط خارجی کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه فرصت سه ماهه ایران به آژانس برای ذخیره تصاویر دوربین های آفلاین فراپادمانی به پایان رسیده است، ما باید در مقابل چه اقدامی انجام دهیم؟ گفت: مجلس شورای اسلامی قطعاً سازمان انرژی اتمی را مکلف خواهد کرد که سریعاً این اطلاعات را پاک کند و هیچ اطلاعات و داده ای نباید باقی بماند.

گلرو ادامه داد: این اطلاعات باید نزد خودمان باقی بماند و به هیچ وجه نباید در اختیار آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گیرد. بر این اساس، سازمان انرژی اتمی یا باید این اطلاعات را پاک کند یا اینکه این اطلاعات صرفاً نزد طرف ایرانی باقی بماند.

وی تاکید کرد: قرار بر این بود در صورتی که آژانس بین المللی انرژی اتمی به تکالیف خودش عمل کند این اطلاعات ذخیره شده و در اختیار آنان قرار گیرد، اما چون آنان به تکالیف خود عمل نکردند، این اطلاعات باید نزد خودمان باقی بماند یا اینکه پاک شود و نباید آژانس بین المللی انرژی اتمی به این اطلاعات هیچ گونه دسترسی داشته باشد.

گلرو گفت: عصر امروز کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی قرار است جهت بررسی آخرین شرایط مذاکرات وین تشکیل جلسه دهد و قطعاً این موضوع مهم امروز مطرح می شود و سازمان انرژی اتمی هم مکلف است که در این زمینه، قانون را اجرا کند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1581

به "اطلاعات دوربین های آژانس از تاسیسات هسته ای ایران پاک می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعات دوربین های آژانس از تاسیسات هسته ای ایران پاک می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید