اعتراضات روز جهانی کارگر در شهرهای آلمان برگزار گردید

به گزارش مجله 90 جعبه، اتحادیه کارگری آلمان به مناسبت اول ماه می (روز جهانی کارگر) برای برگزاری اعتراضات گسترده در شهرهای مختلف آلمان فراخوان زد که پیامد آن تجمعات گسترده ای برگزار گردید.

اعتراضات روز جهانی کارگر در شهرهای آلمان برگزار گردید

به گزارش گروه بین الملل مجله 90 جعبه به نقل از نشریه فوکوس آلمان، ده ها هزار نفر در تظاهرات سنتی اول ماه می در آلمان شرکت کردند. بر اساس اولین ارزیابی ها و به گفته یک سخنگوی برگزار کننده این تجمع که از طرف اتحادیه کارگری آلمان (DGB) در برلین برگزار گردید حدود 8 هزار شرکت کننده در این تجمعات شرکت کردند.

این اتحادیه با شعار اروپا اما حالا درست شهروندان را به این تجمعات فراخوانده بود. این تجمعات همچین در بسیاری از شهرهای دیگر آلمان هم برگزار گردید. راینر هوفمن، رئیس اتحادیه کارگری آلمان در تجمعاتی که در برلین برگزار گردید یک اروپای اجتماعی تر را درخواست کرد.

وی همچنین در سخنرانی خود این انتقاد را وارد کرد که 30 سال بعد از اتحاد دوباره آلمان هنوز شرایط زندگی برابر در این کشور ایجاد نشده است.

اعتراضات اول ماه می اتحادیه های کارگری آلمان همچنین با نگاهی به انتخابات اروپایی 26 ماه می سال جاری با شعار اروپا اما حالا درست برگزار گردید. هوفمن خواهان یک اروپای اجتماعی تر که شرایط کاری و زندگی بهتری را برای انسان ها تامین کند شد.

هم زمان با راهپیمایی های روز اول ماه می در آلمان پلیس در ایالت زاکسن و تورینگن از شمار زیادی شرکت کنندگان در تجمعات راست گرا و چپ گرا و بعضی درگیری ها بین آن ها اطلاع داد.

بر اساس اطلاعات رسمی در شهر گمنیتس آلمان هم حدود 1100 نفر در تجمعات جنبش موسوم به ایستادن علیه نژاد پرستی شرکت کردند. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم از تجمعاتی با حدود 500 شرکت کننده در این منطقه اطلاع داد.

در شهر درسدن هم جنبش های راست افراطی حدود 300 تا 400 نفر را به خیابان ها آوردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 69

به "اعتراضات روز جهانی کارگر در شهرهای آلمان برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراضات روز جهانی کارگر در شهرهای آلمان برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید