اغلب آمریکایی ها معتقدند آمریکا در بحران به سر می برد خبرنگاران

به گزارش مجله 90 جعبه، نتایج یک نظرسنجی نشان داد 54 درصد از مردم آمریکا معتقدند کشورشان در بحران به سر می برد و از سویی، یک سناتور ارشد جمهوری خواه، عذرخواهی رئیس جمهور را خواهان شد.

اغلب آمریکایی ها معتقدند آمریکا در بحران به سر می برد خبرنگاران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بر اساس نتایج یک نظرسنجی، اکثریت مردم آمریکا با نحوه مدیریت جرائم مسلحانه و کنترل مرزهای این کشور توسط جو بایدن مخالف هستند.

به نوشت پایگاه اینترنتی شبکه راشا تودی، نظرسنجی صورت گرفته توسط شبکه اِی بی سی نیوز و موسسه ایپسوس نشان داد که 57 درصد از مردم آمریکا از مدیریت اوضاع فعلی توسط دولت بایدن ناراضی هستند.

54 درصد از شرکت نمایندگان در این نظرسنجی معتقدند که در حال حاضر آمریکا در بحران به سر می برد.

هنگامی که از این افراد پرسیده شد که آیا بایدن در متحد کردن آمریکا موفقیتی کسب نموده است، 30 درصد پاسخ مثبت و 30 درصد پاسخ منفی دادند.

با وجود کوشش دولت بایدن برای تصویب قوانین جدید برای محدود کردن آزادی حمل سلاح در آمریکا، در حدود دو ماه از روی کار آمدن او، چند مورد تیراندازی مرگبار در این کشور اتفاق افتاده است.

از سوی دیگر، لغو بعضی قوانین دولت قبلی و برطرف شماری از محدودیت های ورود پناهجویان به خاک آمریکا موجب بحران در مرزهای این کشور شده است.

تعدادی از سناتورهای جمهوری خواه روز آدینه تصاویر تکان دهنده ای از مهاجران و بچه هایی که در مراکز پر ازدحام مرزی به سر می برند، منتشر کردند و بایدن را به دلیل آنچه بحران مرزی خودساخته وی خواندند، مورد انتقاد شدید قرار دادند.

به گزارش شبکه آمریکایی فاکس نیوز، هیأتی متشکل از 19 نفر به ریاست تد کروز و جان کورنین سناتور تگزاس از یکی از مراکز مرزی در شهر دانا بازدید کردند. کروز به خبرنگاران گفت این مرکز برای 250 نفر طراحی شده، در حالی که حدود چهار هزار نفر در آن هستند.

بر اساس این گزارش، اداره گمرک و حفاظت مرزی آمریکا با 100 هزار مهاجر در ماه فوریه روبرو شد. در همین حال بیش از 16 هزار کودک مهاجر در بازداشت ماموران کنترل مرزی و وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده هستند.

اخیراً و در پی جنجال های هفته های اخیر در مورد بازداشت طولانی مدت بچه ها پناهجوی بدون همراه در مرز آمریکا، پنتاگون با درخواست انتقال بچه ها پناهجوی بدون همراه که در مرز آمریکا بازداشت شده اند، به دو پایگاه نظامی در تگزاس موافقت کرد.

مایک براون نماینده ایالت ایندیانا در مجلس سنای ایالات متحده اطلاع داد، یکی از مقام ها و نمایندگان دولت بایدن از 19 سناتوری که اخیرا از مراکز مرزی نگهداری مهاجران و بچه هاشان بازدید کردند، خواسته است که عکس هایی را که گرفته اند، حذف نمایند.

با تشدید بحران مرزی در آمریکا الخاندرو مایورکاس وزیر امنیت داخلی این کشور در نامه ای به شورای مشورتی این وزارتخانه، برکناری 32 عضو آن را که از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات بودند، بیان کرد.

در این نامه، با اشاره به تشکیل مجدد این شورا با اعضای جدید ظرف هفته های آینده، علت اخراج اعضای فعلی، کوشش برای ایجاد یک مدل جدید برای آن توصیف شده است.

جیمز کارافانو کارشناس سیاست خارجی در اندیشکده بنیاد هریتیج و عضو سابق این شورا، اخراج دسته جمعی مشاوران وزیر را ناامیدنماینده توصیف کرد.

به نوشته پایگاه خبری هیل، به همین دلیل لیندسی گراهام سناتور ارشد حزب جمهوری خواه روز یکشنبه گفت بایدن باید از مأموران گشت مرزی عذرخواهی کند.

گراهام در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت، مأموران گشت مرزی به دولت انتقالی بایدن درخصوص عواقب لغو محدودیت پذیرش پناهجویان هشدار داده بودند.

این سناتور آمریکایی درباره مراکز نگه داری پناهجویان گفت: ظرفیت این مراکز پر شده است. ده درصد از این بچه ها به کرونا مبتلا شده اند. در مرکزی که برای نگه داری هشتاد کودک طراحی شده، حدود هزار نفر نگه داری می شوند. این خیلی بد است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 فروردین 1400 بروزرسانی: 25 فروردین 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1471

به "اغلب آمریکایی ها معتقدند آمریکا در بحران به سر می برد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اغلب آمریکایی ها معتقدند آمریکا در بحران به سر می برد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید