افزایش شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان، وزارت بهداشت خواهان قرنطینه هرات شد

به گزارش مجله 90 جعبه، وزیر بهداشت افغانستان اطلاع داد که شمار موارد مثبت به ویروس کرونا در این کشور به 34 نفر افزایش یافته و از دولت این کشور خواست تا برای قرنطینه ولایت هرات اقدام کند.

افزایش شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان، وزارت بهداشت خواهان قرنطینه هرات شد

به گزارش دفتر منطقه ای مجله 90 جعبه، فیروزالدین فیروز وزیر بهداشت افغانستان در یک کنفرانس خبری اعلام نمود که در 24 ساعت گذشته از 97 فرد مشکوک ابتلا به کرونا 10 مورد مثبت بوده و اکنون شمار موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در افغانستان به 34 نفر افزایش یافته است.

وی اضافه نمود که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در ولایت هرات رو به افزایش است و از دولت افغانستان خواست تا این ولایت را قرنطینه کند.

فیروز ادامه داد که دو نفر از نمایندگان مجلس افغانستان نیز مشکوک به ابتلا به این ویروس هستند و نتیجه تست کرونای آن ها نیز بزودی منتشر خواهد شد.

وزیر بهداشت افغانستان از مردم خواست تا از تجمعات اجتناب نمایند و تاکید نمود که تنها افراد بیمار از ماسک استفاده نمایند و افرادی که با بیماران در ارتباط هستند دستکش بپوشند.

از 10 رویداد تازه ثبت شده ابتلا به کرونا 3 مورد در هرات، 2 مورد در کابل، 2 مورد در قندهار، 1 مورد در غزنی و 1 مورد دیگر نیز در بلخ بوده است.

فیروز گفت که موارد ابتلا در کابل مربوط به دو دیپلمات خارجی است و بدون افشای تابعیت آن ها اضافه نمود که این افراد که به تازگی به کابل آمدند پیش از ورود به افغانستان به کرونا مبتلا بودند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 784

به "افزایش شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان، وزارت بهداشت خواهان قرنطینه هرات شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان، وزارت بهداشت خواهان قرنطینه هرات شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید