اقدام ایران یک رفتار دیپلماتیک بود نه خروج از برجام

به گزارش مجله 90 جعبه به نقل از تاس، کنستانتین کوساچف رئیس کمیته روابط خارجی سنای روسیه، در واکنش به اقدام ایران در کاهش سطح تعهدات خود در برجام گفت: این اقدام ایران یک حرکت دیپلماتیک بوده و نه خروج از توافق هسته ای هر چند که احتمال شکسته شدن این توافق وجود دارد.

اقدام ایران یک رفتار دیپلماتیک بود نه خروج از برجام

کوساچف در ادامه گفت: تا جایی که من می دانم عدم انطباق با محدودیت های مربوط به غنی سازی اورانیوم و ذخایر آب سنگین نمی تواند مستقیماً به معنای خروج از توافق باشد اما از سرگیری فعالیت راکتور آب سنگین اراک ممکن است در شرایط فعلی منجر به فروپاشی برجام گردد.

در همین رابطه سخنگوی کاخ کرملین نیز اعلام نموده که روسیه با شرکای اروپایی خود برای حفظ برجام همکاری می نماید.

پیش از کرملین نیز مجلس دومای روسیه ضمن قابل درک توصیف کردن موضع جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد: از موضع ایران مبنی بر آمادگی برای مذاکره با اروپایی ها استقبال می کنیم.

دومای روسیه همچنین تأکید نموده است: آمریکایی ها نیز باید آمادگی خود برای مذاکره و تبادل نظر را نشان دهند.

مجلس دومای روسیه همچنین اعلام نموده است: اقدام ایران در تعلیق بعضی تعهداتش در چارچوب برجام عقب نشینی از این توافق نبوده و یک گام دیپلماتیک محسوب می گردد.

دومای روسیه همچنین ضمن انتقاد شدید از ایالات متحده آمریکا و اقداماتش علیه برجام تأکید کرد: اگر امروز می بینیم ایران بخشی از تعهداتش در برجام را به حالت تعلیق درآورده است؛ عامل آن تنها مواضع و اقدامات آمریکاست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 تیر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 74

به "اقدام ایران یک رفتار دیپلماتیک بود نه خروج از برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدام ایران یک رفتار دیپلماتیک بود نه خروج از برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید