اویل پرایس: ایران 500 هزار بشکه در روز نفت صادر می نماید

به گزارش مجله 90 جعبه، ایران با وجود تحریم های آمریکا 500 هزار بشکه در روز نفت خام به وسیله تغییر نام محموله ها و انتقال کشتی به کشتی صادر می نماید.

اویل پرایس: ایران 500 هزار بشکه در روز نفت صادر می نماید

به گزارش تسنیم به نقل از اویل پرایس، طبق تخمین شرکت های ردیابی نفتکش ها، صادرات نفت خام ایران از ابتدای ماه جاری میلادی به طور متوسط حدود 500 هزار بشکه در روز بوده است. این رقم کمتر از صادرات نفت ایران در ماه گذشته است، ولی نسبت به سال قبل افزایش دارد.

دنیل گربر، مدیرعامل شرکت پترو لجستیکس می گوید: مقدار بالای صادرات نفت ایران بیشتر از آنچه انتظار داشتیم ادامه پیدا نموده است و با توجه به مذاکرات وین، صادرات این کشور احتمالا هرگز به سطح پایین 2020 باز نمی گردد.

محاسبه صادرات نفت خام ایران به خاطر تغییر نام محموله ها و انتقال کشتی به کشتی که برای دور زدن تحریم های آمریکا انجام می گردد، سخت است. تحریم های آمریکا فراوری و صادرات نفت ایران را پایین آورده است، ولی با تغییر دولت در واشنگتن، این امید وجود دارد که آمریکا به قرارداد اتمی ایران بازگردد و تحریم ها برداشته شوند.

مقامات تهران در اوایل امسال میلادی گفتند فراوری خود را افزایش داده اند و احتمالاً 2 تا 2.5 میلیون بشکه در روز نفت این کشور به بازار های بین المللی بازمی گردد. البته مذاکرات هنوز ادامه دارد و اطمینانی به موفقیت آن نیست. در این بین، نفت ارزان ایران باعث سلب آسایش سایر اعضای اوپک شده است.

طبق گفته یکی از تاجران چینی، این بشکه های حساس عرضه سایر مناطق را تحت تاثیر قرار داده اند.

ریستاد انرژی در اواخر ماه مارس گفت: افزایش اخیر صادرات نفت خام ایران مخصوصاً به چین و کاهش سطح ذخایر نفتی دنیا، باعث ضعف بازار نفت خواهد شد و کوشش های اوپک پلاس جهت محدود کردن عرضه را بی نتیجه می گذارد و زمینه را برای کاهش قیمت نفت فراهم می نماید.

چین بزرگترین خریدار نفت ایران است و در ماه مارس یک میلیون بشکه در روز از نفت این کشور را وارد نموده است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 28 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1528

به "اویل پرایس: ایران 500 هزار بشکه در روز نفت صادر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اویل پرایس: ایران 500 هزار بشکه در روز نفت صادر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید