بغداد: اخراج نظامیان آمریکایی طبق جدول زمان بندی شده صورت می گیرد

به گزارش مجله 90 جعبه، فرماندهی عملیات مشترک عراق خاطرنشان کرد که عقب نشینی نیروهای آمریکایی از این کشور بر اساس یک جدول زمان بندی شده معین انجام می گردد.

بغداد: اخراج نظامیان آمریکایی طبق جدول زمان بندی شده صورت می گیرد

به گزارش گروه بین الملل مجله 90 جعبه، فرماندهی عملیات مشترک عراق، عقب نشینی نیروهای آمریکایی از پایگاه نظامی الحبانیه در استان الانبار را تایید و اظهار داشت که این امر بر اساس یک جدول زمان بندی شده و مورد توافق دو طرف انجام شده است.

سرتیپ تحسین الخفاجی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: نیروهای آمریکایی پایگاه هوایی الحبانیه را بر اساس یک جدول زمان بندی شده مورد توافق میان ائتلاف بین المللی و دولت عراق، ترک کردند و این پایگاه به فرماندهی نیروی هوایی عراق تحت نظارت نماینده دفتر نخست وزیری تحویل داده شد.

وی اضافه نمود: دولت عراق، جدول زمان بندی مشخصی برای تخلیه کلیه پایگاه های نظامی آمریکایی در کشور، پس از کامل شدن آمادگی نیروهای امنیتی عراق در اداره پرونده امنیتی، در دست دارد.

الخفاجی تاکید نمود که کلیه نیروهای آمریکایی پایگاه الحبانیه از عراق خارج شده اند و به پایگاه های نظامی دیگری در عراق منتقل نشده اند.

وی اضافه نمود: کلیه نیروهای آمریکایی پس از عقب نشینی از پایگاه های نظامی دیگر نیز، عراق را ترک خواهند کرد و بر اساس توافق میان ائتلاف بین المللی و دولت عراق، به مکان دیگری در کشور منتقل نخواهند شد.

این در حالی است که یک منبع مطلع امنیتی در فرماندهی نیروهای الحشد در استان الانبار از ورود کاروان های نظامی آمریکایی و تجهیزات جنگی این کشور به پایگاه هوایی عین الاسد در استان الانبار عراق اطلاع داد.

نظامیان آمریکایی صبح آخرین روز سال 1398 نیز، پایگاه الفسفات در شهر القائم در استان الانبار را تحویل ارتش عراق دادند.

ائتلاف بین المللی در هفدهم مارس جاری از شروع گفت وگوهایش با دولت عراق برای خروج از پایگاه القائم که از مهم ترین پایگاه های آمریکایی ها در عراق است، اطلاع داده بود.

سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق نیز اظهار داشت که عقب نشینی آمریکا از القائم شروع راه است. گام بعدی عقب نشینی این نیروها از القیاره و سپس پایگاه کی وان(K1) در کرکوک طبق یک جدول زمانی است.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 820

به "بغداد: اخراج نظامیان آمریکایی طبق جدول زمان بندی شده صورت می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغداد: اخراج نظامیان آمریکایی طبق جدول زمان بندی شده صورت می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید