بیانیه خصمانه کمیته چهارجانبه عربی درباره با ایران

به گزارش مجله 90 جعبه، ایسنا نوشت: کمیته چهار جانبه وزیران خارجه عربستان، امارات، بحرین و مصر با طرح ادعاهای واهی و بی اساس علیه کشورمان، سیاست های ایران در منطقه را محکوم کرد.

بیانیه خصمانه کمیته چهارجانبه عربی درباره با ایران

کمیته چهارجانبه وزیران عرب متشکل از عربستان، امارات متحده عربی، بحرین و مصر که همان کشورهای تحریم کننده قطر هستند، پس از برگزاری دوازدهمین نشست خود در قاهره بیانیه ای منتشر کرده و در آن بدون اشاره به نقش مخرب این کشورها در مسائل منطقه به طرح ادعاهای واهی و نخ نما علیه ایران و دبیرکل حزب الله لبنان پرداخت.

به نوشته روزنامه خلیج تایمز، این کشورها در بیانیه خود با ادعای پشتیبانی ایران از حوثی ها، ادامه این حمایت ها را محکوم و بر اهمیت مقابله با ایران در منطقه تاکید کردند. این کمیته همچنین در بیاینه فرافکنانه خود اقدامات عربستان و بحرین را در برابر ایران در راستای محافظت از امنیت و ثبات کشورهای خود خوانده است.

این چهار کشور علاوه براین، سخنرانی دبیر کل حزب الله در روز عاشورا را محکوم کردند.

این کشورها در حالی مدعی نقش مخرب ایران در امور کشورهای منطقه هستند که خود با سیاست های بی ثبات کننده و مداخله جویانه شان همواره موجب ایجاد و گسترش ناآرامی و تفرقه در کشورهای خاورمیانه می شوند.

مقامات این کشورها با فرافکنی تلاش دارند ایران را برای تمامی مسائل منطقه مقصر جلوه دهند در حالی که خود عامل اصلی بی ثباتی و جنگ در کشورهای منطقه، ازجمله در یمن هستند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 239

به "بیانیه خصمانه کمیته چهارجانبه عربی درباره با ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه خصمانه کمیته چهارجانبه عربی درباره با ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید