تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مشارکت بیشترانجمن های مردم نهاد در ساماندهی بچه ها کار

به گزارش مجله 90 جعبه، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر ضرورت حضور و مشارکت بیشترانجمن های مردم نهاد (NGO) ها در اجرای طرح فرایند ساماندهی بچه ها کار و برطرف نواقص احتمالی این طرح تاکید نمود.

تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مشارکت بیشترانجمن های مردم نهاد در ساماندهی بچه ها کار

به گزارش گروه اجتماعی مجله 90 جعبه، مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در نشست تخصصی حل معضلات بچه ها کار و ساماندهی آنها در آستانه فرا رسیدن روزمقابله با کار بچه ها اظهار کرد: در اجرای طرح های ساماندهی بچه ها کار، حرکت و حضور فعال انجمن های مردم نهاد و گروه های داوطلب در حوزه های مربوط به افزایش توانمندی بسیار لازم است؛ به همین منظور، زمانبندی برای مشارکت و حضور فعال این انجمن ها در جلسات بعدی با موضوع بچه ها کار در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه دسته بندی کلی از شرایط بچه ها کار و عوامل ایجاد این آسیب اجتماعی پرداخت و گفت: یک دسته از بچه ها کار دارای شرایط خانوادگی تعیینی هستند که متاسفانه به دلیل مسائل مرتبط با فقر و درآمد پایین به این ورطه کشیده شده اند. عده ای دیگر که عمدتا هم از اتباع خارجی هستند به صورت سازماندهی شده و تحت راهنمایی گروه های مافیایی در خیابان حضور دارند.

شریعتمداری با تاکید بر ضرورت حمایت از خانواده های بچه ها کار، اضافه کرد: گاهی در پس حضور بچه ها کار در خیابان به یک خانواده فقیر می رسیم که باید به صورت تعیین به حل مسائل آن ها پرداخته گردد.

وی یاری های معیشتی، حرفه آموزی و آماده سازی شغلی را از جمله راهکار هایی دانست که می توان به صورت کارشناسی شده برای بچه ها کار استفاده کرد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی همچنین تاکید نمود که این وزارتخانه کوشش می نماید امکانات لازم برای حمایت از خانواده های بچه ها کار را فراهم سازد.

شریعتمداری به حضور و تکدی گری اتباع خارجی در خیابان های کشور اشاره و همکاری وزارت امور خارجه برای ساماندهی این پدیده را اساسی توصیف کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 971

به "تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مشارکت بیشترانجمن های مردم نهاد در ساماندهی بچه ها کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر مشارکت بیشترانجمن های مردم نهاد در ساماندهی بچه ها کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید