تاکید پاکستان و چین بر خروج مبتنی بر شرایط نیروهای خارجی از افغانستان

به گزارش مجله 90 جعبه، معاونان وزرای خارجه افغانستان، پاکستان و چین در یک نشست مشترک بر خروج مبتنی بر شرایط و مسئولانه آمریکا و ناتو از افغانستان تاکید کردند.

تاکید پاکستان و چین بر خروج مبتنی بر شرایط نیروهای خارجی از افغانستان

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای مجله 90 جعبه ، سومین دور گفت وگوهای راهبردی سه جانبه افغانستان، پاکستان و چین به وسیله ویدئو کنفرانس با حضور میرویس ناب معاون وزارت خارجه افغانستان، لئو ژائووی ، معاون وزیر خارجه چین و سهیل محمود، معاون سیاسی وزارت امور خارجه پاکستان برگزار گردید.

در این ملاقات طرف ها با تاکید بر اهمیت همکاری­ های سه جانبه میان افغانستان، چین و پاکستان، توافق نمودند تا همکاری­های بیشتری را علیه شیوع بیماری کووید 19 انجام دهند.

چین و پاکستان همچنین با حمایت از فرایند صلح به رهبری و مالکیت افغان ها بر شروع هرچه زودتر مذاکرات بین الافغانی و حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر در افغانستان تاکید کردند.

هر سه طرف توافق کردند که بازگشت پناهندگان افغان باید بخشی از فرایند صلح باشد، همچنین، طرف­ها بر نقش جامعه جهانی در تهیه یک نقشه راه مفید و زمانبندی شده برای بازگشت با عزت پناهندگان افغان به میهن خویش تاکید نمودند.

معاونان وزرای خارجه افغانستان، پاکستان و چین در ادامه نیز به منظور جلوگیری از ظهور مجدد تروریسم بر خروج منظم، مبتنی بر شرایط و مسئولانه نیروهای خارجی از افغانستان تاکید کردند.

این نشست توافق کرد تا سه کشور به تحکیم همکاری ها در جهت مبارزه با تروریسم، همکاری های امنیتی و ایستادگی در برابر جنبش اسلامی ترکستان شرقی و سایر گروه های تروریستی و شبکه هایی که امنیت مشترک سه کشور را تهدید می نمایند، ادامه دهند.

وزارت خارجه افغانستان در بیانیه ای اظهار داشت که سه کشور همچنین از طالبان خواستند تا سطح خشونت ها را کاهش داده و با آتش بس بشردوستانه موافقت کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1021

به "تاکید پاکستان و چین بر خروج مبتنی بر شرایط نیروهای خارجی از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید پاکستان و چین بر خروج مبتنی بر شرایط نیروهای خارجی از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید