تجهیزات در مانور لحظه صفر زلزله فاروج، عقب ماندند

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران/خراسان شمالی مانور لحظه صفر زلزله در حالی در فاروج برگزار گردید که تجهیزات دیر یا معیوب رسید.

تجهیزات در مانور لحظه صفر زلزله فاروج، عقب ماندند

فرماندار فاروج در حاشیه این مانور که پنجم دی ماه برگزار گردید، در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: سقف زمانی بعد از اطلاع یافتن مدیران برای حضور، 13 دقیقه بود که بیشتر دستگاه ها در کمتر از این زمان حضور یافتند.

ابوالحسن نجفی حاجی تقی اضافه نمود: اما تاریخ گذشته بودن کپسول های آتشنشانی، معیوب بودن شیر تعبیه شده بر روی خودروی آتشنشانی و با تاخیر رسیدن تجهیزات برخی دستگاه ها، احتیاجمند اصلاح است.

فرماندار فاروج گفت: در زمان وقوع حادثه، تجهیزات سالم و آماده ارائه خدمات اولویت اصلی است و حضور مدیران و متولیان همزمان با امکانات و تجهیزات آماده استفاده، باید باشد.

وی مانورها را فرصتی برای شناسایی نقاط قوت و ضعف برشمرد و گفت: برخی تجهیزات در شرایط عادی و حوادث محدود هم احتیاج است و آماده به کار بودن این تجهیزات همواره باید در دستور کار متولیان باشد.

فرماندار فاروج با اشاره به بعد مسافت روستاهای واقع در منطقه ها کوهستانی شهرستان، اعلام کرد: نبود ترافیک و کوچک بودن مساحت شهر نباید توان دستگاه های خدمات رسان را کم کند چرا که حادثه گاهی در دورترین نقطه نسبت به شهر به وقوع می پیوند.

نجفی تاکید نمود: همه دستگاه های عضو مدیریت بحران تجهیزات را بازبینی و نسبت به رفع شدن معایب اقدام نمایند.

لازم به ذکر است در ساعت 5 و 26 دقیقه و 26 ثانیه بامداد روز آدینه، پنجم دی ماه 1382، زمین لرزه ای به قدرت 6.6 ریشتر شهر بم و منطقه ها اطراف آن در شرق استان کرمان را لرزاند.

این زمین لرزه به عنوان یکی از فاجعه بارترین حوادث طبیعی کشور، برای مردم ایران یادآور خاطرات تلخی است.

زمین لرزه بم پرتلفات ترین زلزله قرن اخیر در کشور ما بوده است. به همین دلیل روز پنج دی و سالروز زلزله بم روز ملّی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در تقویم نام گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 بهمن 1400 بروزرسانی: 17 بهمن 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1869

به "تجهیزات در مانور لحظه صفر زلزله فاروج، عقب ماندند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجهیزات در مانور لحظه صفر زلزله فاروج، عقب ماندند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید