تحقیقات وزارت بهداشت برای یافتن منشاءبوی نامطبوع تهران

به گزارش مجله 90 جعبه، رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در مورد فرایند تحقیقات این وزارتخانه درخصوص وجود بوی نامطبوع در شهر تهران، گفت: از آنجایی که محتمل است تنفس این بوی نامطبوع به سلامت انسان ضرر وارد کند، ما تحقیقات خود را شروع نموده ایم اما هنوز هیچ نتیجه ای مبنی بر مضر بودن بوی نامطبوع به دست نیامده و منتظر کامل شدن تحقیقات هستیم.

تحقیقات وزارت بهداشت برای یافتن منشاءبوی نامطبوع تهران

برای سفر با تور پوکت همراه ما باشید.

دکتر عباس شاهسونی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه تحقیقات بر روی بوی نامطبوع شهر تهران از سوی وزارت بهداشت شروع شده است، گفت: آنالیز های ما به وسیله تحقیق بر محوطه تحت پوشش سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، ایران و شهیدبهشتی در استان تهران در حال اجرا است. فرایند آنالیز این پدیده در تمام نقاط تهران در حال اجرا است اما بیشتر تمرکز ما بر روی مناطق جنوبی، مرکزی، شرقی و غربی استان تهران است.

وی در ادامه با بیان اینکه آنالیز بوی نامطبوع در زمین های کنار فرودگاه امام خمینی نیز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران است، اظهار کرد: البته ذکر این نکته لازم است که ما احتمال می دهیم منشاء بوی نامطبوعی که سال جاری در سطح شهر پخش می گردد، جدید است و علت آن مانند سابق نیست اما، قطعی شدن این احتمال احتیاج به تکمیل تحقیقات دارد.

شاهسونی با تاکید بر اینکه این مشکل متوجه دیروز و امروز نیست و سابقه طولانی تری دارد، اعلام کرد: تجمع آلودگی در حوزه آرادکوه، وجود بوی نامطبوع در مجاورت فرودگاه امام خمینی، آلودگی هوا، تغییرات جهت باد و... همگی از مشکلاتی است که از قبل هم وجود داشته به همین دلیل فرضیه ما این است که منشاء بوی نامطبوع سال جاری جدید است.

وی با بیان اینکه بوی نامطبوع در تهران از 12 دی ماه سال گذشته به وجود آمد و به شکل مقطعی در سطح شهر وجود داشت، توضیح داد: هر بار که بو تکرار می گردد ما تحقیقات را از سر می گیریم. در این بین از آنجایی که در این فصل پدیده وارونگی هوا اتفاق می افتد و امکان تخلیه هوای آلوده از سطح شهر تهران وجود ندارد، آلاینده ها تجمیع پیدا نموده و آلودگی افزایش می یابد و فرضیه ای به وجود می آید که آلودگی هوا بر بروز بوی نامطبوع تاثیرگذار است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در انتها اضافه نمود: دستگاه سنجش دی اکسید گوگرد در ایستگاه های سنجش هوای شهرداری وجود دارد ولی ما به عنوان وزارت بهداشت چنین دستگاهی نداریم و در حال استفاده از سایر منابع هستیم؛ البته این فرایند به عهده سازمان محیط زیست و شهرداری ها است، اما از آنجایی که محتمل است تنفس این بوی نامطبوع به سلامت انسان ضرر وارد کند وزارت بهداشت نیز تحقیقات خود را شروع نموده است اما هنوز هیچ نتیجه ای مبنی بر مضر بودن بوی نامطبوع به دست نیامده و منتظر کامل شدن تحقیقات هستیم تا نتایج را اعلام کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 514

به "تحقیقات وزارت بهداشت برای یافتن منشاءبوی نامطبوع تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیقات وزارت بهداشت برای یافتن منشاءبوی نامطبوع تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید