تروئیکای اروپایی: از بازگشت تحریم های ایران حمایت نمی کنیم

به گزارش مجله 90 جعبه به نقل از وبگاه وزارت خارجه انگلیس، وزرای خارجه سه کشور اروپایی طرف برجام (فرانسه، انگلیس و آلمان) در بیانیه ای مشترک، مدعی تعهد به یافتن راه حلی دیپلماتیک برای واداشتن ایران به اجرای کامل تعهدات خود ذیل برجام شدند.

تروئیکای اروپایی: از بازگشت تحریم های ایران حمایت نمی کنیم

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

آنها در بخشی از این بیانیه، به رغم این ادعا که همچنان به قطعنامه 2231 شورای امنیت پایبند هستند، اعلام کردند که لغو تحریم تسلیحاتی ایران که طبق قطعنامه در اکتبر سال میلادی جاری محقق می گردد، تبعات سنگینی برای ثبات و امنیت منطقه دارد و اینکه تحریم های تسلیحاتی اتحادیه اروپا تا 2023 به قوت خود باقی خواهد ماند.

کشورهای اروپایی طرف برجام همچنین از طرح این موضوع و هماهنگی نزدیک با روسیه، چین و دیگر اعضای شورای امنیت خبر دادند.

این در حالی است که در بخش دیگری از این بیانیه، کشورهای اروپایی طرف برجام به تهدید آمریکا مبنی بر توسل به مکانیسم ماشه برای بازگرداندن همه تحریم های ضد ایرانی واکنش نشان داده و اعلام کردند: هر گونه اقدام یک جانبه برای بازگرداندن تحریم های سازمان ملل تبعات منفی جدی در شورای امنیت سازمان ملل خواهد داشت.

آنها همچنین اعلام کردند: ما از چنین تصمیمی که با کوشش های فعلی برای حفظ برجام ناسازگار است، حمایت نخواهیم کرد.

در بخش دیگری از بیانیه سه کشور اروپایی طرف برجام می خوانیم: بر این باوریم که باید به دغدغه های مشترک در باب برنامه هسته ای ایران، موشک های بالستیک و فعالیت های ثبات زدای منطقه ای در درازمدت رسیدگی کنیم. برای رسیدن به چنین نتیجه ای، همچنان به این باور اصرار داریم که راهبرد فشار حداکثری (آمریکا) آنگونه که باید راه به جایی نمی برد. بنابراین، به اینکه همزمان با توسل به دیپلماسی و گفتگوی موثر، ایران را به مسئولیت پذیری وادار کنیم، ادامه می دهیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1008

به "تروئیکای اروپایی: از بازگشت تحریم های ایران حمایت نمی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تروئیکای اروپایی: از بازگشت تحریم های ایران حمایت نمی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید