تزریق واکسن چینی کرونا به یک میلیون نفر

به گزارش مجله 90 جعبه، شرکت سینوفارم همچنین تاکید نمود که تا به امروز هیچ کدام از افرادی که واکسن به آن ها تزریق شده، به ویروس کرونا مبتلا نشده اند. این در حالی است که طبق اعلام سینوفارم این افراد به بیش از 150 کشور سفر نموده اند.

تزریق واکسن چینی کرونا به یک میلیون نفر

شرکت داروسازی سینوفارم در چین گفت دو واکسن آزمایشی خود برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید19 را تا به امروز به طور اضطراری به نزدیک به یک میلیون نفر تزریق نموده است.

با این حال این شرکت دولتی تا به امروز داده های آزمایش بالینی از میزان کارایی این دو واکسن را منتشر ننموده است. چین در تابستان سال جاری مجوز استفاده از واکسن های تائید نشده را در مواردی که اضطراری ارزیابی گردد صادر کرد.

به این ترتیب دانشجویان یا کارکنانی که به خارج سفر می نمایند همچنین افرادی که مانند کارکنان بخش بهداشت و درمان به طور خاص در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، واکسینه شده اند.

لیو جینگ ژن، مدیرعامل شرکت سینوفارم گفت: واکسن های ما به نزدیک به یک میلیون نفر تزریق شده است و گزارشی مبنی بر اثرات جانبی شدید دریافت ننموده ایم.

شرکت سینوفارم همچنین تاکید نمود که تا به امروز هیچ کدام از افرادی که واکسن به آن ها تزریق شده، به ویروس کرونا مبتلا نشده اند. این در حالی است که طبق اعلام سینوفارم این افراد به بیش از 150 کشور سفر نموده اند.

هم اکنون چهار واکسن چینی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید19 به مرحله سوم آزمایش بالینی روی انسان رسیده است. مرحله سوم آخرین مرحله پیش از صدور مجوز برای استفاده از واکسن ها محسوب می گردد.

شمار مبتلایان به بیماری کووید19 در چین که محل اولیه ظهور ویروس کرونا در میان انسان ها بود اکنون بسیار کم است. به همین دلیل آزمایش بالینی مرحله سوم واکسن های ساخت چین در خارج از این کشور انجام می گردد.

به همین دلیل آزمایش مرحله سوم دو واکسن ساخت شرکت سینوفارم هم اکنون در امارات عربی متحده، آرژانتین، پرو، مصر و اردن در جریان است.

شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین وعده داده است که هر کدام از واکسن های تولیدشده در این کشور دارایی عمومی دنیا خواهد بود. به گفته رئیس جمهوری چین واکسن های ساخت این کشور در اختیار کشور های در حال توسعه قرار خواهد گرفت.

منبع: یورونیوز

منبع: فرادید
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1246

به "تزریق واکسن چینی کرونا به یک میلیون نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن چینی کرونا به یک میلیون نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید