تکذیب تصمیم گیری برای لغو کنکور ارشد ، ستاد کرونا تصمیم بگیرد

به گزارش مجله 90 جعبه، عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای سنجش و پذیرش دانشجو گفت که هر گونه تصمیم گیری در مورد برگزاری یا عدم برگزاری کنکور به عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

تکذیب تصمیم گیری برای لغو کنکور ارشد ، ستاد کرونا تصمیم بگیرد

به گزارش مجله 90 جعبه آنلاین و به نقل از ایسنا؛ علی کریمی فیروزجای گفت: تصمیم گیری در مورد برگزاری یا عدم برگزاری کنکور برعهده ستاد ملی مقابله با کرونا است و مجلس ورودی به این موضوع برای تصمیم گیری ندارد. اگر ستاد ملی مقابله با کرونا تشخیص بدهد که امکان برگزاری کنکور با رعایت مقررات، حفظ فاصله اجتماعی و پروتکل ها امکان پذیر است کنکور برگزار خواهد شد و اگر تشخیص بدهد که کنکور سراسری نیز مثل کنکور ارشد و دکتری می تواند به تعویق بیفتد در آن صورت اتفاق خواهد افتاد.

وی اضافه نمود: البته مجلس و سازمان سنجش و وزارت علوم می توانند در این زمینه نظر مشورتی بدهند اما در نهایت تصمیم گیری به عهده ستاد ملی مقابله با کرونا است.

کمیسیون آموزش طرحی برای لغو کنکور در هیچ مقطعی ندارد

یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت که هیچ تصمیمی درباره تهیه طرح دو فوریتی برای لغو کنکور در مقاطع ارشد، دکتری و کارشناسی در کمیسیون آموزش گرفته نشده است.

مهرداد ویس کرمی در واکنش به انتشار اخباری در مورد طرح دو فوریتی برای لغو کنکور ارشد به ایسنا گفت: طبق توافقی که در کمیسیون آموزش با وزارت علوم انجام شد، اصل بر برگزاری کنکور در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری است البته که ما در عین حال تابع تصمیم ستاد کرونا هستیم. اگر ستاد کرونا تشخیص دهد که برگزاری آزمون مناسب نیست و مشکل ایجاد می نماید آن گاه تصمیم دیگری گرفته خواهد شد.

وی اضافه نمود: کمیسیون آموزش و وزارت علوم میل به تغییر زمان برگزاری کنکور در هر سه مقطع ندارد، بر همین اساس هنوز تصمیمی در کمیسیون برای تهیه طرح دو فوریتی برای لغو کنکور ارشد و یا دو مقطع دیگر گرفته نشده است.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس همچنین شرح داد: جلسات علنی مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه در هفته جاری برگزار نمی گردد. لذا اگر قرار بر تهیه طرح دو فوریتی برای لغو کنکور ارشد باشد باید این طرح در آخرین جلسه مجلس در هفته گذشته یعنی در روز چهارشنبه اول مرداد در بین نمایندگان توزیع و امضا گرفته می شد که این کار صورت نگرفت. کما اینکه یک روز قبل از آن هم کمیسیون آموزش جلسه ای داشت و اصلا در این باره بحثی صورت نگرفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1048

به "تکذیب تصمیم گیری برای لغو کنکور ارشد ، ستاد کرونا تصمیم بگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب تصمیم گیری برای لغو کنکور ارشد ، ستاد کرونا تصمیم بگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید