جانسون اروپا را به اخاذی از لندن در جریان مذاکرات برگزیت متهم کرد

به گزارش مجله 90 جعبه، نخست وزیر انگلیس ضمن حمایت از طرح پیشنهادی خود برای اصلاح توافق برگزیت و تاکید بر لزوم حمایت از تمامیت ارضی کشورش، اروپا به اخاذی از لندن در جریان مذاکرات پسا برگزیت متهم کرد.

جانسون اروپا را به اخاذی از لندن در جریان مذاکرات برگزیت متهم کرد

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس شب گذشته در سخنانی در مجلس نمایندگان این کشور از طرح پیشنهادی خود برای اصلاح توافق برگزیت حمایت نموده و با توجه به قواعد ویژه تصمیم گرفته شده برای شمال ایرلند که بخشی از توافق برگزیت است تاکید نمود: نباید شرایطی ایجاد گردد که در آن شرایط در مرزهای ما توسط یک قدرت خارجی و یا یک سازمان بین المللی دیکته گردد.

وی تاکید نمود که اتحادیه اروپا می خواهد مرزهای گمرکی را از میان انگلیس بکشد. جانسون گفت: ما باید از تمامیت ارضی خود دفاع کنیم.

جانسون همچنین اتحادیه اروپا را متهم به اخاذی نموده و تاکید نمود که این اتحادیه در جریان مذاکرات هفت تیر را از روی میز برنداشت و لندن را تهدید کرد که از صادرات این کشور به ایرلند شمالی جلوگیری خواهد نمود.

بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس اخیرا طرحی برای اصلاح توافق برگزیت ارائه داده که خشم مقامات اروپایی را برانگیخته است.

این طرح وی با انتقادهای داخلی زیادی هم روبرو شده است. پنج تن از نخست وزیرن سابق انگلیس به این تصمیم جانسون انتقاد وارد نموده اند.

جان میجر، تونی بلر، گردون براون، ترزا می و حالا دیوید کمرون، از نخست وزیران سابق انگلیس در مناقشات برگزیت آشکارا علیه جانسون موضع گیری نموده اند.

این لایحه به پروتکل ایرلند شمالی جزئی از توافق خروج با هدف جلوگیری از ایجاد مجدد یک مرز فیزیکی در ایرلند می پردازد.

جانسون کوشش می نماید منتقدان را به رویکرد خود در قبال برگزیت متقاعد کند. وی خطاب به منتقدان خود گفته است: بگذارید ما اتحادیه اروپا را به برداشتن تهدیدهای خود از روی میز واداریم. بگذارید این قانون را اجرا کنیم و از مذاکره کنندگان خود و کشورمان محافظت کنیم.

بروکسل از لندن خواسته است که حداکثر تا انتها سپتامبر لایحه اصلاح توافق برگزیت را پس بگیرد.

کمیسیون اروپایی بر این عقیده است که لندن با این لایحه قانونی اعتماد بین اتحادیه اروپا و انگلیس را به صورت جدی خراب نموده است.

شرایط ایرلند شمالی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در جریان مذاکرات برگزیت یکی از مهمترین موضوعات مورد اختلاف بین لندن و بروکسل بود. در توافق برگزیت پیش بینی شده است که ایرلند شمالی به مدت چهار سال بعضی از مقررات اتحادیه اروپا را رعایت خواهد نمود. این در حالی است که در لایحه دولت بریتانیا پیش بینی شده است که این کشور می تواند به طور یکجانبه برای ایرلند شمالی در زمینه امور تجاری تصمیم گیری کند.

شب گذشته نمایندگان مجلس انگلیس در اولین رای گیری به طرح بحث برانگیز جانسون برای اصلاح توافق برگزیت رای مثبت دادند. 340 نماینده مجلس به این طرح جانسون رای مثبت داده و 263 نماینده هم با این لایحه مخالفت کردند. پیش از این رای گیری درخواست اپوزیسیون برای توقف این قانون رد شده بود.

این رای گیری تنها به عنوان نوعی سنجش شرایط انجام گرفت و بحث ها درباره این طرح قانونی در روزهای آینده ادامه خواهد داشت و رای گیری اصلی در یک هفته آینده انجام خواهد گرفت. بعد از آن این قانون باید در مجلس اعیان تصویب گردد.

لندن و بروکسل پس از خروج رسمی بریتانیا از اتحادیه اروپا در روز 31 ژانویه امسال میلادی (11 بهمن 98) گفتگوهای دوجانبه بر سر آینده روابط خود را شروع کردند.

دوران انتقالی برگزیت بنا به توافق صورت گرفته تا انتها امسال ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1132

به "جانسون اروپا را به اخاذی از لندن در جریان مذاکرات برگزیت متهم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جانسون اروپا را به اخاذی از لندن در جریان مذاکرات برگزیت متهم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید