حشد الشعبی عراق حمله داعش در نزدیکی مرز با ایران را ناکام گذاشت

به گزارش مجله 90 جعبه، نیروهای حشد الشعبی عراق حمله بقایای داعش به منطقه راهبردی نفت خانه در شرق استان دیالی و نزدیک مرز با ایران را ناکام گذاشتند.

حشد الشعبی عراق حمله داعش در نزدیکی مرز با ایران را ناکام گذاشت

به گزارش مجله 90 جعبه از فارس، نیروهای حشد الشعبی عراق امروز دوشنبه کوشش شماری از عناصر داعش برای نفوذ به منطقه نفت خانه در شمال استان دیالی را ناکام گذاشتند.

حشد الشعبی در بیانیه ای خاطرنشان کرد:واحدی از تیپ یکم حشد الشعبی تحرکات عناصر داعش را که درصدد نفوذ به منطقه نفت خانه بودند، ناکام گذاشتند.

در این بیانیه آمده است: عناصر داعش قصد داشتند مسیرهای اصلی را که کارکنان تاسیسات نفتی این منطقه در آنجا تردد دارند هدف بگیرند به خصوص که نیروهای امنیتی هم این منطقه را کاملا پاکسازی کردند.

میدان نفت خانه یک میدان نفتی عراق است که همجوار میدان نفت شهر ایران قرار گرفته است و از مخزنی مشترک برخوردارند.

واحدهای حشد الشعبی طی مدت گذشته بسیاری از حملات بقایای داعش به این منطقه حیاتی که مسیرهای راهبردی آن را هدف گرفته بود، خنثی کردند.

بعضی مناطق دیالی اخیرا شاهد شکاف امنیتی به دلیل فعالیت هسته های داعش به خصوص در مناطق حمرین و ریف خانقین بوده که تلفات اقتصادی و جانی به همراه داشت.

استان دیالی در شرق عراق و هم مرز با ایران است. این استان از زمان بروز اعتراضات خیابانی در عراق شاهد حملات بقایای داعش بوده که منجر به تلفاتی در صفوف نیروهای امنیتی عراق هم شده است؛ اما در هفته های اخیر این حملات بیش تر شده است.

دیالی علاوه بر این، یکی از حاصلخیزترین استان های عراق است و از میادین مهم نفتی نظیر منطقه نفت خانه برخوردار است. به گفته تحلیلگران گروه های تروریستی در این استان با بعضی جریان های سیاسی و حتی بعضی کشورهای عربی حوزه خلیج فارس از جمله عربستان و امارات مرتبط هستند و با ایجاد ناامنی درصدد کوچ اجباری شیعیان آنجا هستند.

از سوی دیگر رسانه های عراقی طی روزهای گذشته نیز هشدار می دهند که به احتمال زیاد آمریکا با عقب نشینی از بعضی پایگاه های خود در عراق به هسته های خفته داعش برای ازسرگیری حملات خود چراغ سبز نشان داده باشد.

در همین حال امروز دوشنبه نیروهای مشترک عراق از دو محور عملیات نظامی برای پیگرد بقایای داعش را در شرق سامراء کلید زدند.

اخیرا تحرکات داعشی ها در عراق با حمایت آمریکا بیشتر شده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 967

به "حشد الشعبی عراق حمله داعش در نزدیکی مرز با ایران را ناکام گذاشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حشد الشعبی عراق حمله داعش در نزدیکی مرز با ایران را ناکام گذاشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید