خبرنگاران تیم های عملیاتی بندرچابهار در برابر حوادث دریایی آماده هستند

به گزارش مجله 90 جعبه، چابهار- خبرنگاران- مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان با تاکید بر آمادگی همیشگی شناورها، تیم های عملیاتی و حضور افراد مطلع برای کاهش ریسک در شرایط بحران گفت: تیم های عملیاتی بندرچابهار برای مقابله با حوادث دریایی آماده شده اند.

خبرنگاران تیم های عملیاتی بندرچابهار در برابر حوادث دریایی آماده هستند

بهروز آقایی روز پنجشنبه در بازدید از بنادر شهید بهشتی و کلانتری گفت: بررسی میزان بار و مدارک شناورها، ایمنی فیزیکی و توانایی خروج سریع از بندر از ضرورت های هر شناور است تا دچار مسائل و حوادث نشوند.

وی تاکید کرد: فرآیند لازم برای حل و فصل امور شناورها باید برنامه ریزی و از فرآیندهای قانونی موجود در جهت خروج سریع شناورها از اسکله ها استفاده شود.

وی ادامه داد: ارائه راهکار برای مسائل مرتبط با شناورهای سنتی بایستی پیگیری و در صورت وجود مشکل برای رفع آن اقدام و به منظور رعایت الزامات ایمنی و به حداقل رساندن آسیب ها و خطرات احتمالی از پذیرش غیر ایمن شناورها جداً خودداری شود.

در این بازدید سیدحسن ابراهیمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان تسریع در عملیات تخلیه شناورها را به عنوان یکی دیگر از راهکارهای جلوگیری از بروز حادثه دانست

همچنین مجتبی محمدزاده رئیس بندر شهید کلانتری نیز در این بازدید گفت: با اخذ تعهد و مسئولیت صاحبان شناورها، آمادگی لازم برای اختصاص محوطه ای به تخلیه بار شناورها بطور 24 ساعته وجود دارد.

3043**6081

منبع: ایرنا
انتشار: 15 مرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 109

به "خبرنگاران تیم های عملیاتی بندرچابهار در برابر حوادث دریایی آماده هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تیم های عملیاتی بندرچابهار در برابر حوادث دریایی آماده هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید