خبرنگاران دستگاه قضائی با تصرفات حریم رودخانه ها برخورد می نماید

به گزارش مجله 90 جعبه، تبریز-خبرنگاران- رییس کل دادگستری آذربایجان شرقی گفت: این مجموعه با هر گونه دخل و تصرف غیرقانونی و غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه ها به شدت و قاطعانه برخورد می نماید.

خبرنگاران دستگاه قضائی با تصرفات حریم رودخانه ها برخورد می نماید

موسی خلیل اللهی روز چهارشنبه در ملاقات با مدیر عامل آب منطقه ای و فرماندهی مرزبانی آذربایجان شرقی ضمن تاکید بر رصد و آنالیز دقیق تصرفات غیرقانونی در حریم رودخانه ها، اضافه نمود: حریم و بستر رودخانه ها به دلیل اینکه جزو اراضی مرغوب و با ارزش اضافه نموده بالا تلقی می گردد، همیشه مورد طمع افراد سودجو بوده است و این موضوع ضررهای جبران ناپذیری به منابع ملی وارد می نماید.

وی گفت: یکی از تکالیف و اولویت های دستگاه قضایی حفظ حقوق عامه و بحث پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تجاوز افراد فرصت طلب به حریم رودخانه هاست و قوه قضائیه به هیچ عنوان اغماضی در این خصوص انجام نخواهد داد.

خلیل اللهی ادامه داد: بر همین اساس دستگاه قضایی و دادگستری کل آذربایجان شرقی با هرگونه دخل و تصرف غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه ها قاطعانه برخورد می نماید.

وی با تاکید بر ارائه راهکارهای مناسب به منظور جلوگیری از تصرفات غیرقانونی در بستر و حریم رودخانه ها از سوی دستگاه های مسئول، یادآور شد: حفظ حقوق عامه و مقابله افراد فرصت طلب بدون همکاری نهادهای مسئول امکان پذیر نبوده و همه دستگاه ها در مورد رعایت این مساله مکلف هستند.

به گزارش مجله 90 جعبه، مدیر عامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان شرقی نیز در این جلسه گزارشی از شرایط رودخانه ها و مسیل های اسان به ویژه در شهرستان جلفا و نحوه تعامل با سایر دستگاه های اجرایی مرتبط ارائه داد.

یوسف غفارزاده با اشاره به ضرورت رعایت ملاحظات حفاظتی رودخانه ها و مسیل ها، گفت: حد بستر و حریم رودخانه پرآب ارس در محدوده شهرستان جلفا معین و عملیات رپرگذاری آن نیز صورت گرفته است.

وی دیواره سازی رودخانه ارس برای حفاظت و جلوگیری از فرسایش ساحل آن را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: این موضوع از لحاظ رعایت حسن همجواری با کشورهای همسایه و تمامیت ارضی کشور حائز اهمیت فراوان است.

غفارزاده به بعضی عواقب تصرفات غیرقانونی در حد بستر و حریم رودخانه های مرزی اشاره و بر رعایت کامل قانون توسط تمامی دستگاه های اجرایی و همکاری با شرکت آب منطقه ای استان تاکید نمود.

منبع: ایرنا
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1255

به "خبرنگاران دستگاه قضائی با تصرفات حریم رودخانه ها برخورد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دستگاه قضائی با تصرفات حریم رودخانه ها برخورد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید