خبرنگاران سی ان ان: تاخیر در دریافت و شمارش آرای پستی دلیل بر تقلب نیست

به گزارش مجله 90 جعبه، لندن - خبرنگاران - هم زمان با شمارش آراء در ایالت های سرنوشت ساز و مشخص کننده پیروز نهایی پنجاه و نهمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تارنمای سی ان ان شامگاه آدینه در گزارشی نوشت که تاخیر در دریافت و شمارش آرای پستی دلیل بر تقلب نیست.

خبرنگاران سی ان ان: تاخیر در دریافت و شمارش آرای پستی دلیل بر تقلب نیست

به گزارش خبرنگاران از سی ان ان، از ابتدای همه گیری کرونا هواداران جو بایدن نامزد حزب دمکرات بیشتر ترجیح دادند که به وسیله پست در انتخابات شرکت نمایند. اما هواداران ترامپ اعلام کردند که به رای ریزی در روز انتخابات متمایل هستند.

به نوشته تارنمای این شبکه خبری، ایالت های مختلف در آمریکا آرای مختلف را به صورت متفاوت شمارش می نمایند. از این منظر در ایالت های کلیدی مانند پنسیلوانیا که هنوز پیروز نهایی اعلام نشده با شمارش بیشتر آراء بایدن در حال پیشی دریافت ترامپ است.

این گزارش حاکی است که این دلیل بر تقلب و نا متعارف نیست. بلکه بیانگر این است که چگونه ایالت ها آراء را شمارش می نمایند. بعضی ایالت ها آراء پستی را ابتدا و بعضی آن را در انتها شمارش می نمایند.

این پدیده که به شیفت آبی مشهور است در انتخابات اخیر آمریکا رایج شده و به این دلیل است که ترامپ، به رغم قانون انتخابات، ادعا نموده که هرکس در شب اول انتخابات پیروز شده باید تاج پیروزی را بر سر کند.

اما روش کار این طور نیست. آرای پستی کارولینای شمالی و پنسیلوانیا مادامی که مهر سوم نوامبر را داشته باشند می توانند روز انتخابات و یا روزهای بعد از واصل و شمارش شوند.

بر اساس این گزارش، مقامات محلی در ایالت پنسیلوانیا تا روز انتخابات قادر به شمارش آراء پستی نیستند و حتی در بعضی ایالت ها آن ها تا روز انتخابات به آراء دست نمی زنند.

درحالی که هنوز فرایند شمارش آرا در ایالت های سرنوشت ساز آمریکا ادامه دارد، رئیس جمهوری آمریکا و نامزد حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری 2020 شب گذشته در کنفرانسی مطبوعاتی مدعی به سرقت رفتن انتخابات و وقوع فساد و تقلب گسترده در این رویداد مهم شد.

دونالد ترامپ در نشست خبری حضور یافت و ضمن تکرار ادعای تقلب و فساد در انتخابات اخیر از جمله در ایالت میشیگان و مطرح کردن شائبه رای های قانونی و راهای غیرقانونی، ادعا کرد: اگر رای های قانونی شمرده گردد، ما برنده هستیم اما اگر رای های غیرقانونی شمرده گردد، انتخابات از ما دزدیده شده است.

این در حالی است که جدیدترین آمار منتشر شده از شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نشان از افزایش رجحان نامزد حزب دموکرات دارد. تا به امروز بایدن 264 رای الکترال و ترامپ 214رای الکترال بدست آورده اند. اگر بایدن 16 رای الکترال جورجیا را بدست آورد، راهی کاخ سفید خواهد شد.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1216

به "خبرنگاران سی ان ان: تاخیر در دریافت و شمارش آرای پستی دلیل بر تقلب نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سی ان ان: تاخیر در دریافت و شمارش آرای پستی دلیل بر تقلب نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید