خبرنگاران مورد مثبت کرونا در مشهد گزارش نشده است

به گزارش مجله 90 جعبه، مشهد- خبرنگاران- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا به امروز مورد مثبتی از بیماری کرونا در مشهد و مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی این شهر در استان خراسان رضوی گزارش نشده است.

خبرنگاران مورد مثبت کرونا در مشهد گزارش نشده است

دکتر حمید رضا رحیمی عصر آدینه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: این دانشگاه با زیر پوشش داشتن پنج میلیون نفر از جمعیت خراسان رضوی هم اکنون به عنوان قطب پزشکی استان مطرح است و سایر جمعیت شش میلیون و 400 هزار نفری استان زیر پوشش دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی نیشابور، سبزوار، تربت حیدریه، تربت جام و گناباد قرار دارند.

وی ادامه داد: دو مورد مثبت بیماری کرونا اعلام شده از سوی وزارت بهداشت در استان خراسان رضوی مربوط به دانشکده علوم پزشکی نیشابور است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا عصر امروز افزون بر 450 نفر مبتلا به سندرم حاد تنفسی در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده اند که 163 نفر از آنان ساکن مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند.

رحیمی تعداد بیماران بستری مبتلا به سندرم حاد تنفسی در سایر بیمارستانهای استان شامل مناطق زیر پوشش دانشکده علوم پزشکی نیشابور را 101، دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه را 84، سبزوار را 47، گناباد را 44 و تربت جام را 12 نفر بیان کرد.

وی میانگین سنی افراد بستری شده در بیمارستانهای استان خراسان رضوی را 40 سال بیان کرد و اضافه کرد: نیمی از این تعداد زن و نیمی مرد هستند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد مجهز به کیت تشخیص ویروس کرونا شده است، پیش از این آزمایشات مربوط به تشخیص ویروس کرونا به تهران ارسال می شد.

بیمارستان های بزرگ و مجهز امام رضا (ع) و قائم (عج) و همچنین دو بیمارستان بچه ها اکبر و شیخ در مشهد برای درمان بیماران احتمالی مبتلا به ویروس کرونا در نظر گرفته شده اند.

هم اکنون 9 مرکز جامع خدمات سلامت، چهار بیمارستان به طور اختصاصی و تمام مراکز درمانی خصوصی و دولتی، بیماران مبتلا به علایم اختلال تنفسی در مشهد را غربالگری و هدایت می نمایند.

منبع: ایرنا
انتشار: 26 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 725

به "خبرنگاران مورد مثبت کرونا در مشهد گزارش نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مورد مثبت کرونا در مشهد گزارش نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید