خبرنگاران 500هکتار زمین در هرمزگان برای احداث گلخانه واگذار شد

به گزارش مجله 90 جعبه، بندرعباس-خبرنگاران-رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: 500هکتار زمین مستعد کشاورزی از دوهزار و 500هکتار در دشت شمیل برای احداث گلخانه واگذار شد.

خبرنگاران 500هکتار زمین در هرمزگان برای احداث گلخانه واگذار شد

علی باقرزاده همائی روزجمعه در گفت وگو با مجله 90 جعبه افزود: استفاده از آب سدها به نسبت چاه های موجود باعث افزایش 300 درصدی کیفیت آب و محصولات کشاورزی تولید شده می شود.

وی بیان داشت: با اجرای این طرح حدود یک هزار هکتار از زمین های دشت شمیل بهره می برند و به دلیل اینکه زیرساخت تجهیزات انتقال آب از سد و چاه ها فراهم شده است می توان به طور کامل همه سطح زمین های مستعد کشاورزی در این منطقه را محصول کشت کرد.

رییس سازمان جهادکشاورزی هرمزگان گفت: همچنین در زمان وقوع سیلاب که بخشی از زمین های کشاورزی در معرض آسیب هستند با اجرای طرح ساماندهی رودخانه های میناب و تلنگ تعداد 6روستا ایمن سازی می شوند.

بنا به گزارش های رسیده از سازمان جهادکشاورزی هرمزگان، سطح زیر کشت گلخانه های استان تا سرانجام سال جاری از 550 به 700هکتار و تولید محصولات آن نیز 40درصد افزایش می یابد و 60درصد تولیدات گلخانه ای به کشورهای روسیه و امارات متحده عربی صادر می شود.

با توجه به استقبال کشاورزان، توسعه کشت گلخانه ای در سال 98 به دو برابر افزایش یافت و از 300هکتار تعهد ابلاغی به وزارت جهادکشاورزی این میزان به 645 هکتار رسید و استان در این زمینه توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

در راستای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر انتقال کشت سبزی و صیفی از فضای باز به گلخانه ای، در آذرماه 98، 5هزار و 136هکتار سطح گلخانه ای در استان هرمزگان فعالیت خود را آغاز کرد که برای 45 هزار نفر نیز اشتغالزایی صورت گرفت.

در حال حاضر 3هزار و 170هکتار زیر ساخت شهرک های گلخانه ای توسط شرکت شهرک های کشاورزی احداث شد که یک هزار و 966 هکتار نیز توسط بخش خصوصی اجرا می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 مهر 1399 بروزرسانی: 10 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1075

به "خبرنگاران 500هکتار زمین در هرمزگان برای احداث گلخانه واگذار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 500هکتار زمین در هرمزگان برای احداث گلخانه واگذار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید