خروج بیش از 50 درصد از نیروهای آمریکا از افغانستان

به گزارش مجله 90 جعبه، فرماندهی نیروهای مرکزی آمریکا موسوم به سنتکام سه شنبه شب گفت که خروج بیش از 50 درصد از نیروهای آمریکا از افغانستان کامل شده است.

خروج بیش از 50 درصد از نیروهای آمریکا از افغانستان

به گزارش ایرنا، فرماندهی مرکزی ایالات متحده (سنتکام) که بر عملیات در منطقه خاورمیانه نظارت می کند، گزارش داد که مقدار زیادی تجهیزات را به خارج از افغانستان منتقل کرده و 6 مرکز را به نیروهای امنیتی افغانستان تحویل داده است.

سنتکام در ادامه تخمین می زند که بیش از 50 درصد از کل مراحل خروج نیروهای آمریکا از افغانستان را به اتمام رسانده است.

ژنرال فرانک مک کنزی فرمانده سنتکام اگرچه جزئیاتی را در مورد زمان خاتمه خروج ارائه نکرد اما به خبرنگاران گفت که خروج نیروها بسیار آرام ادامه دارد.

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا با نقض توافقنامه صلح که دولت ترامپ با طالبان در قطر به امضاء رساند، خروج نیروهای نظامی آمریکا از افغانستان را به تاخیر انداخت.

طبق توافقنامه صلح آمریکا با طالبان که در سال 1398 در شهر دوحه به امضاء رسید، تمام نیروهای خارجی باید تا اول ماه مه (11 اردیبهشت) سال جاری افغانستان را ترک می کردند اما بایدن با نزدیک شدن به این موعد مدعی شد که خروج نظامیان تا 11 سپتامبر (20 شهریور) به طول انجام خواهد گرفت.

اگرچه بایدن مدعی است نیروهای آمریکایی تا 11 سپتامبر (بیستم شهریور) افغانستان را ترک می کنند اما برخی از رسانه های آمریکایی گزارش می دهند که فرایند خروج کامل ایالات متحده از افغانستان تا ماه جولای (تیر) تکمیل خواهد شد و 11 سپتامبر فقط به یک تاریخ نمادین است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1589

به "خروج بیش از 50 درصد از نیروهای آمریکا از افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خروج بیش از 50 درصد از نیروهای آمریکا از افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید