درگیری و ناآرامی در اعتراضات علیه خشونت پلیس در یونان

به گزارش مجله 90 جعبه، شب گذشته اعتراضات شهروندان یونانی علیه خشونت پلیس منجر به درگیری هایی شد که طی آن چند نیروی پلیس مجروح شدند.

درگیری و ناآرامی در اعتراضات علیه خشونت پلیس در یونان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از هفته نامه اشپیگل، اعتراضات گسترده علیه خشونت پلیس در آتن شب گذشته منجر به ناآرامی هایی شد. پلیس یونان برای پراکنده کردن معترضان از گاز اشک آور و ماشین آب پاش استفاده کرد. یکی از کارکنان پلیس هم در جریان این اعتراضات به سختی مجروح شد.

حدود 5 هزار معترض روز سه شنبه در حاشیه پایتخت یونان تجمع کردند و علیه خشونت پلیس اعتراض کردند. عصر روز گذشته حدود 200 معترض نقابدار با سنگ و وسایل آتش زا به یک مرکز پلیس محلی با سنگ و مواد آتش زا حمله کردند و این اعتراضات به خشونت کشیده شد.

پلیس برای جلوگیری از هجوم معترضان به مرکز پلیس از گاز اشک آور و ماشین آب پاش استفاده کرد. بر اساس اطلاعات پلیس در جریان این اعتراضات یک پلیس این کشور از ناحیه سر مجروح شده و به بیمارستان منتقل شد. دو نیروی پلیس دیگر هم به صورت سطحی تر مجروح شدند. ده نفر از معترضان هم در جریان این اعتراضات دستگیر شدند.

نخست وزیر یونان خواستار سرانجام این خشونت ها شده و تاکید کرد: خشونت کورکورانه نتیجه ای ندارد.

دلیل شعله ور شدن این اعتراضات در آتن انتشار یک ویدئو در روز یکشنبه بود که در آن یک نیروی پلیس را نشان می داد که با باتوم به صورت بی وقفه به یک مرد جوان حمله می کرد و آن مرد از درد فریاد می کشید. عابران از این صحنه ها فیلمبرداری کردند. دولت این اقدام پلیس را محکوم کرد. تحقیقات در این باره در حال انجام است.

پلیس در توضیح خود درباره این ویدئو گفته است که یک گشت موتورسیکلت را بعد از شکایت های متعدد درباره عدم رعایت مقررات کرونا به این منطقه اعزام کرد. کارکنان پلیس در این منطقه توسط 30 نفر مورد حمله قرار گرفتند. دو پلیس مجروح شده و 11 نفر هم دستگیر شدند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1438

به "درگیری و ناآرامی در اعتراضات علیه خشونت پلیس در یونان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری و ناآرامی در اعتراضات علیه خشونت پلیس در یونان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید