راه اندازی کارگاه تولید ماسک در یک مرکز نیکوکاری کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش مجله 90 جعبه، خبرنگاران/کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به همت مددجویان تحت حمایت این نهاد کارگاه تولید ماسک در مرکز نیکوکاری ابوالفضل کمیته امداد این استان راه اندازی شد.

راه اندازی کارگاه تولید ماسک در یک مرکز نیکوکاری کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد

قباد مبشری شرح داد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور، روحیه همبستگی و همدلی بین گروه های مختلف مردمی و مددجویان این نهاد برای کمک رساندن به مردم نیازمند شکل گرفته است.

وی با اشاره به راه اندازی کارگاه تولید ماسک توسط مددجویان این نهاد، اظهار کرد: این کارگاه با مدیریت مرکز نیکوکاری حضرت ابوالفضل(ع) واحد مشارکت های مردمی کمیته امداد منطقه دو یاسوج به منظور تولید ماسک برای کمک به نیازمندان راه اندازی شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: 11 نفر از مددجویان کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد در این کارگاه مشغول کار هستند که روزانه دو هزار عدد ماسک تولید و توزیع می کنند.

مبشری گفت: 500 عدد از ماسک های تولیدی روزانه این کارگاه در مناطق روستایی و محروم به صورت رایگان بین نیازمندان توزیع و مابقی نیز به قیمت مناسب بین سایر اقشار جامعه به فروش می رسد.

وی تأکید کرد: از آنجا که این روزها در مبارزه با ویروس کرونا، کمبود ماسک در استان مشاهده می شود، این نهاد با همکاری مددجویان درصدد کمک به هم نوعان به خصوص نیازمندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد از کارگاه تولید ماسک توسط مجری طرح اشتغال و مددجوی کمیته امداد سی سخت در روستای کریک خبر داد و خاطرنشان کرد: همچنین دو نفر از مددکاران کمیته امداد در کمیته امداد اداره ممبی و لنده با هزینه شخصی جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نسبت به تولید ماسک رایگان برای مددجویان اقدام کرده اند.

مبشری از دیگر اقدامات کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد را پاسخگویی اینترنتی به درخواست های مددجویان مطرح نمود و اظهار کرد: همچنین در آستانه سال نو و عید نوروز مبلغ 500 میلیون تومان توسط این نهاد به مددجویان سالمند، بیماران صعب العلاج و زنان باردار و شیرده در قالب خرید لوازم بهداشتی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پرداخت شد.

وی شرح داد: از مددجویان این نهاد درخواست می شود تا توصیه های بهداشتی را جدی بگیرند و از مراجعه غیرضروری به کمیته امداد خودداری کرده و درخواست های خود را از طریق سایت e.emdad.ir ثبت کنند و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و شکست کامل این ویروس در خانه های خود بمانند.

رئیس کمیته امداد منطقه دو یاسوج نیز در این خصوص گفت: کارگاه تولید ماسک مرکز نیکوکاری حضرت ابوالفضل کمیته امداد منطقه دو یاسوج اقدام به تولید ماسک کرده که آنها را بین مردم توزیع می کنیم.

حشمت الله عباسی با بیان اینکه رسیدگی به فقرا همواره یکی از دغدغه های کمیته امداد است، افزود: از روز 25 اسفندسال گذشته تا به امروز توسط مددجویان روزانه دو هزار عدد ماسک تهیه می شود که 500 عدد آن به صورت رابگان بین فقرا و افراد نیازمند توزیع می شود و بقیه ماسک ها تحویل حوزه بهداشت و درمان داده می شود که توسط داروخانه ها بین مردم توزیع شود.

به گزارش مجله 90 جعبه به نقل از روابط عمومی کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد، شایسته ذکر است که مرکز نیکوکاری مسجد ابوالفصل زیر نظر کمیته امداد منطقه دو یاسوج تحت عنوان کارگاه تولید و تهیه ماسک فعالیت دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 797

به "راه اندازی کارگاه تولید ماسک در یک مرکز نیکوکاری کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه اندازی کارگاه تولید ماسک در یک مرکز نیکوکاری کمیته امداد کهگیلویه و بویراحمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید