روزنامه کویتی: ظریف در کویت طرح پیمان عدم تعرض را آنالیز می نماید

به گزارش مجله 90 جعبه، همزمان با سفر محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به کویت، یک روزنامه کویتی نوشت که ظریف در این سفر تنش در تنگه هرمز و امنیت منطقه را آنالیز خواهد نمود.

روزنامه کویتی: ظریف در کویت طرح پیمان عدم تعرض را آنالیز می نماید

به گزارش گروه بین الملل مجله 90 جعبه، محمدجواد ظریف دیشب برای دیدار با مقامات کویتی راهی کویت شد.

روزنامه الجریده کویت به نقل از بعضی منابع مطلع نوشت که ظریف در این دیدار تنش در تنگه هرمز و امنیت منطقه را آنالیز می نماید.

الجریده به نقل از این منابع نوشت: ظریف در کویت هرگز پیشنهاد ایران در مورد ایجاد ائتلاف کشورهای حاشیه خلیج [فارس] برای حمایت از دریانوردی در خلیج [فارس] بدون حضور آمریکا را آنالیز نخواهد کرد چرا که این پیشنهاد در سایه سیطره ایران بر کانال های آبی منطقه و تهدیدات آن علیه دریانوردی و نیز عدم احترام به قطعنامه های بین المللی مربوط به تأمین امنیت دریانوردی در خلیج[فارس] و تنگه هرمز قابل قبول نیست.

این منابع پیش بینی کردند که ظریف در دیدار با مقامات کویتی پیشنهاد مربوط به پیمان عدم تعرض که پیش از این سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران در سفر به کویت (خرداد ماه) مطرح نموده بود و همچنین مباحث دیگر مربوط به تنش در منطقه را آنالیز کند.

این منابع همچنین تأکید کردند که در صورت پایبندی همه کشورها به اصول و قوانین ذکر شده در منشور سازمان ملل در رابطه با روابط کشورها، نیازی به ایجاد چنین ائتلاف هایی وجود ندارد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه ایران خرداد ماه به سه کشور حوزه خلیج فارس سفر کرد و این سفر از روز یکشنبه پنجم خرداد ماه شروع شد و معاون ظریف در اولین ایستگاه این تور منطقه ای به مسقط رفت و از آنجا به کویت و در آخرین مقصد هم به دوحه سفر کرد و درباره آخرین تحولات منطقه و زیاده خواهی های آمریکا و کوشش این کشور و بعضی حامیانش برای ایجاد تنش در منطقه با مقامات این کشورها به گفت وگو پرداخت.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 145

به "روزنامه کویتی: ظریف در کویت طرح پیمان عدم تعرض را آنالیز می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزنامه کویتی: ظریف در کویت طرح پیمان عدم تعرض را آنالیز می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید