روسیه: مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا است

به گزارش مجله 90 جعبه، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین اعلام نمود برای روسیه نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا بوده و مسکو امیدوار است همکاری میان دو کشور ادامه یابد.

روسیه: مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا است

به گزارش ، به نقل از خبرگزاری شین هوا، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز آدینه اعلام نمود برای روسیه نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا بوده و مسکو امیدوار است همکاری میان دو کشور ادامه یابد.

پسکوف گفت: گوایدو رئیس مجلس است. وی رئیس جمهور نیست. ما او را به عنوان رئیس جمهور به رسمیت نمی شناسیم. مادورو رئیس جمهور است، مادورو و دولتش شرکای واقعی ما در ونزوئلا هستند.

سخنگوی کرملین ابراز امیدواری کرد به رغم اوضاع سیاسی متشنج در ونزوئلا روابط تجاری و مالی و نیز همکاری با ونزوئلا تقویت گردد.

پسکوف تاکید نمود: آنچه در ونزوئلا روی می دهد، در حیطه اوضاع داخلی این کشور است و مهمترین موضوع حفظ این کشور در مقابل دخالت کشور ثالث است.

پسکوف همچنین در واکنش به سخنان گوایدو که اعلام نموده بود حمایت روسیه را خواهان شده است، اضافه نمود مسکو هیچ پیامی از سرنموده مخالفان ونزوئلا دریافت ننموده است و زمانی که آن را دریافت کند، درخواست را آنالیز خواهد نمود.

وی همچنین توضیح داد که روسیه هیچ ارتباطی با فروش طلای ونزوئلا ندارد. رسانه ها اعلام نموده بودند که ذخایر طلای ونزوئلا به روسیه منتقل شده است.

سخگوی کرملین گفت تصمیم گیری در خصوص خرید یا فروش طلای ونزوئلا یک تصمیم حاکمیتی مربوط به این کشور است، اما مسکو هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 خرداد 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 20

به "روسیه: مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: مادورو رئیس جمهور قانونی ونزوئلا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید