سازمان جهانی بهداشت با روسیه درباره واکسن کرونای روسی مذاکره می نماید

به گزارش مجله 90 جعبه، سازمان جهانی بهداشت و مقامات بهداشتی روسیه در حال بحث درباره فرآیند وارد شدن واکسن کرونای تازه تاییدشده در این کشور به فرایند بپیش از تایید در این سازمان هستند.

سازمان جهانی بهداشت با روسیه درباره واکسن کرونای روسی مذاکره می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز ولادیمیر پوتین روز سه شنبه 21 مرداد گفت که روسیه به عنوان نخستین کشور در دنیا پس از کمتر از دو ماه آزمایش انسانی به یک واکسن کووید-19 ساخت این کشور مجوز داده است و آن را شاهدی بر توانایی علمی روسیه دانست.

طارق جاسارویچ در یک کنفرانس خبری سازمان دنیای بهداشت در ژنو با اشاره به کارآزمایی های بالینی واکسن های گوناگون کرونا در دنیا گفت: ما در تماس نزدیک با مقامات بهداشتی روسیه هستیم و مذاکراتی در جریان است تا این واکسن وارد فرایند آنالیز پیش از تایید در سازمان دنیای بهداشت گردد که شامل بازبینی و ارزیابی دقیق همه داده های لازم درباره بی خطر بودن و کارآمدی این واکسن است.

روسیه روز سه شنبه گفت نخستین واکسن کووید-19 در این کشور را که برای صدور به بازارهای خارجی اسپوتنیک V نامیده شده است، تایید نموده است.

اسپوتنیک نام نخستین ماهواره دنیا بود که در دوران حکومت کمونیستی اتحاد شوروی در روسیه به فضا فرستاده شد و مقامات روسی تایید نخستین واکسن کرونا در دنیا در این کشور را به این موفقیت فضایی در آن دوران تشبیه می نمایند.

کیریل دیمتریف، رئیس بنیاد اقتصادی دولتی RDIF (بنیاد سرمایه گذاری مستقیم روسیه) نیز روز سه شنیه گفت روسیه از هم اکنون از 20 کشور برای یک میلیارد دوز از این واکسن تازه تایید شده سفارش دریافت نموده است.

این سرعت بی سابقه در تایید واکسن کرونا در روسیه باعث شده است بعضی دانشمندان بین المللی این سوال را مطرح نمایند که آیا مسکو اعتبار ملی اش را بر کارآیی و بی خطربودن واکسن مقدم می شمارد.

  • آیا روسیه در مسابقه واکسن کرونا برنده می گردد؟

  • چرا ساختن واکسن کووید-19 این همه طول می کشد؟

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 مهر 1399 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1078

به "سازمان جهانی بهداشت با روسیه درباره واکسن کرونای روسی مذاکره می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان جهانی بهداشت با روسیه درباره واکسن کرونای روسی مذاکره می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید