سفر؛ عامل موج جدید ابتلا به کرونا! ، 60 درصد مبتلایان کرونا در یک بیمارستان تهران سابقه سفر داشتند

به گزارش مجله 90 جعبه، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با بیان این که در یکی از بیمارستان های ارجاعی تهران، 60 درصد افراد بستری شده، سابقه مسافرت به استان های دیگر را داشتند، گفت: این موضوع نشان می دهد بخشی از موج جدیدی که ممکن است در تهران رخ دهد به دلیل سفرهاست.

سفر؛ عامل موج جدید ابتلا به کرونا! ، 60 درصد مبتلایان کرونا در یک بیمارستان تهران سابقه سفر داشتند

دکتر علیرضا زالی در گفت وگویی تلویزیونی در پاسخ به این سوال که آیا وارد پیک جدیدی از کرونا شده ایم، گفت: این مسئله نیازمند یک بررسی تحلیلی همه گیر شناسی است و باید به ما فرصتی برای تحلیل آمار داده شود، اما در تهران میزان مراجعین به بخش های درمانی رو به افزایش است و میزان مراجعین سرپایی تهران نسبت به 24 ساعت گذشته بالغ بر 7.9 درصد رشد داشته است.

وی افزود: از مجموع مراجعه کنندگان به بخش های بهداشتی و درمانی 10.1 درصد آن ها بستری شده اند که آمار بسیار مهم و قابل توجهی است.

وی افزود: در دو بیمارستان تهران افرادی بستری شدند که در 10 روز گذشته دارای تماس با بیماران کرونا بوده اند و سفر عامل اصلی این انتقال بوده است و طبق یکی از مطالعات ما در یکی از بیمارستان های ارجاعی تهران، 60 درصد افراد بستری شده، سابقه مسافرت به استان های دیگر را داشتند که نشان می دهد بخشی از موج جدیدی که ممکن است در تهران به وقوع بپیوندد به دنبال سفرهاست.

زالی تاکید کرد: سفرها می توانند خطرآفرین باشند و فرایند کنترل بیماری در تهران را تحت الشعاع قرار دهند؛ ماه خرداد تعطیلی زیادی داشته است و ممکن است ما را دچار مسائل و چالش های فراوانی در زمینه درمان بیماران مبتلا به کرونا کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران در خصوص برقراری طرح ترافیک از فردا، شرح داد: ما یک بررسی و مدلسازی در تهران انجام داده ایم؛ حتی اگر 5000 نفر از کسانی که از مترو و اتوبوس استفاده می کنند از ماسک استفاده نکنند بیماری گسترش می یابد و این امر می تواند به شدت نگران کننده باشد؛ طبق فرمایش وزیر بهداشت از فردا طرح ترافیک به صورت آزمایشی اجرا خواهد شد و حتماً این امر مورد تحلیل قرار می گیرد؛ اگر ناوگان عمومی شهر تغییرات شگرفی پیدا کند یا مسائلی در زمینه گسترش بیماری پیش بیاید با تصویب ستاد ملی مبارزه با کرونا در خصوص بازنگری طرح ترافیک تصمیمات جدیدی اتخاذ خواهد شد.

منبع: چمدان
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 958

به "سفر؛ عامل موج جدید ابتلا به کرونا! ، 60 درصد مبتلایان کرونا در یک بیمارستان تهران سابقه سفر داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر؛ عامل موج جدید ابتلا به کرونا! ، 60 درصد مبتلایان کرونا در یک بیمارستان تهران سابقه سفر داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید