سودان از خنثی سازی عملیات تروریستی علیه چند کشور عربی اطلاع داد

به گزارش مجله 90 جعبه، مسئولان سودان از بازداشت نُه عضو گروه تروریستی القاعده که قصد اجرای عملیات های تروریستی در چند کشور عربی حوزه خلیج فارس را داشتند، خبر دادند.

سودان از خنثی سازی عملیات تروریستی علیه چند کشور عربی اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دادستانی سودان برای مبارزه با تروریسم و جرایم ضد دولتی با همکاری دستگاه های امنیتی و اطلاعات نظامی پیروز شدند نُه تروریست را در خارطوم بازداشت نمایند.

شبکه سعودی العربیه به نقل از احمد سلیمان قائم مقام دادستانی مبارزه با تروریسم سودان گزارش کرد که عملیات بازداشت این افراد با همکاری پلیس امنیتی و هماهنگی با دستگاه اطلاعات عمومی صورت گرفت.

طبق گزارش وبگاه الخلیج اونلاین این مسئول سودانی گفت که بازداشت شدگان به ارتکاب جرایم تروریستی در کشورشان متهم هستند و بعضی از آن ها قاچاقی وارد سودان شده اند تا پس از دریافت آموزش های لازم عملیات هایی را علیه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه بازداشت شدگان از اعضای القاعده هستند، توضیح داد که آن ها دارای تابعیت های مختلف بوده و اسامی بعضی از آن ها در فهرست شورای امنیت سازمان ملل وجود دارد و بعضی از آن ها از اتباع تونس و چاد اما دارای گذرنامه سوری هستند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1584

به "سودان از خنثی سازی عملیات تروریستی علیه چند کشور عربی اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان از خنثی سازی عملیات تروریستی علیه چند کشور عربی اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید