سی ان ان: هزار نظامی آمریکا در افغانستان باقی می مانند

به گزارش مجله 90 جعبه، باوجود تعهد آمریکا برای خروج کامل نظامی از افغانستان، سی ان ان به نقل از مقامات ارشد دولت آمریکا گفت که هزار نظامی این کشور در افغانستان باقی می مانند.

سی ان ان: هزار نظامی آمریکا در افغانستان باقی می مانند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، در حالی که بنظر می رسد فرایند خروج نظامیان آمریکایی در دستکم دو هفته گذشته متوقف شده باشد، یک مقام ارشد دولت آمریکا گفت که ممکن است هزار نظامی آمریکایی در افغانستان باقی بمانند.

این مقام دولتی که نامش فاش نشده به سی ان ان گفت که این نظامیان پس از خروج رسمی دیگر نیروها برای تامین امنیت سفارت آمریکا و فرودگاه بین المللی حامد کرزی به حضور در کابل ادامه می دهند.

راس ویلسون کاردار سفارت آمریکا در کابل اوایل هفته جاری در یک گفت وگوی آنلاین با رسانه ها گفت که شماری از نظامیان آمریکایی برای تامین امنیت سفارت، تجهیزات و شهفرایندانش به حضور در افغانستان ادامه خواهند داد.

وی گفت که در حال حاضر صحبت در خصوص قابلیت های بعدی و آمار معین این نظامیان را مناسب نمی داند، اما بحث ادامه حضور حدود 600 نظامی مطرح است.

ویلسون در توجیه ادامه حضور این نیروها تاکید نموده بود که آمریکا باید بتواند از کارمندان و تجهیزات خود در کابل در برابر حملات احتمالی طالبان، داعش و دیگر گروه ها حفاظت کند.

سهیل شاهین عضو تیم مذاکره کننده طالبان پیش از این درباره ادامه حضور نظامیان خارجی آن را تداوم اشغال دانسته و تصریح نموده بود که طالبان در برابر این اقدام کاملاً حق واکنش دارد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 مرداد 1400 بروزرسانی: 14 مرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1659

به "سی ان ان: هزار نظامی آمریکا در افغانستان باقی می مانند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سی ان ان: هزار نظامی آمریکا در افغانستان باقی می مانند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید