طراحی کارآمد روبات ها با الگوریتم هوش مصنوعی

به گزارش مجله 90 جعبه، پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی، یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه داده اند که می تواند به طراحی کارآمد روبات ها یاری کند.

طراحی کارآمد روبات ها با الگوریتم هوش مصنوعی

جهت دریافت مشاوره خدمات چاپ کاتالوگ تک برگی از بهترین و مجربترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی تا چاپ کاتالوگ های تبلیغاتی حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

پژوهشگران دانشگاه ام.آی.تی(MIT)، یک الگوریتم هوش مصنوعی موسوم به روبوگرامر(RoboGrammer) طراحی نموده اند که می تواند روبات های خود را طراحی کند.

روبوگرامر هنوز به یاری انسان احتیاج دارد و نمی تواند چیزی را به تنهایی بسازد، اما این الگوریتم به ویژه در طراحی یک بدن ایده آل برای مجموعه ای از شرایط ارائه شده مهارت دارد و همین توانایی، آن را به یک ابزار ارزشمند برای متخصصان روباتیک که به ایده های جدید احتیاج دارند، تبدیل می نماید.

مهندسان دانشگاه ام.آی.تی، روبوگرامر را در یک محیط مجازی آزمایش کردند که روبات ها در آن مجبور بودند از موانع خاصی مانند کف لغزنده و یا مجموعه ای از پله ها عبور نمایند.

روبوگرامر در نخستین کوشش خود، با استفاده از بخش های مجازی که به آن داده شده بود، روبات هایی ساخت که بیشتر آنها بی فایده بودند، اما پس از کمی هدایت های انسانی و الهام از بندپایان در دنیا واقعی، این الگوریتم توانست بدنی را برای انجام دادن وظایف ارائه شده تنظیم کند.

برای نمونه، این الگوریتم بدنی شبیه به مارمولک برای استفاده روی زمین نرم ساخت و سپس آنها را برای استفاده روی سطح یخی، محکم تر کرد. این الگوریتم برای سطح یخی، بدنی را به کار برد که می توانست خود را با یاری دو بازو به جلو بکشد و سپس بلغزد.

آلن ژائو(Allan Zhao)، پژوهشگر علوم رایانه دانشگاه ام.آی.تی و سرپرست پروژه، گفت: شاید روبوگرامر نتواند همه جزئیات مربوط به یک روبات کامل را طراحی کند، اما می تواند ایده هایی را برای نحوه دسترسی به یک پروژه خاص روباتیک از زاویه ای جدید در اختیار مهندسان انسان بگذارد.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 21 آذر 1399 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1224

به "طراحی کارآمد روبات ها با الگوریتم هوش مصنوعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طراحی کارآمد روبات ها با الگوریتم هوش مصنوعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید