فراهانی: شهردار تهران به واسطه عدم انجام تکالیف قانونی تذکر گرفت

به گزارش مجله 90 جعبه، عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهردار تهران باید تکالیفی در حوزه مدیریت جریان نقدینگی انجام می داد، ولی به این تکالیف عمل نکرده است.

فراهانی: شهردار تهران به واسطه عدم انجام تکالیف قانونی تذکر گرفت

به گزارش گروه اجتماعی مجله 90 جعبه، مجید فراهانی، عضو شورای اسلام شهر تهران در جلسه علنی امروز شورا گفت: رعایت قانون و اجرای مصوبات شورا مهم ترین انتظار اعضاء شورای شهر از شهردار و مدیران شهرداری تهران است تا با رعایت و اجرای دقیق و به موقع مصوبات شورا زمینه اداره هر چه بهتر شهر و شهرداری تهران فراهم گردد.

وی اضافه نمود: بر همین اساس و به منظور تاکید بر اجرای دقیق و به موقع تکالیف قانونی به عنوان نماینده مردم درباره لزوم انجام تکالیف مقرر در ماده 35 برنامه توسعه شهر تهران مشتمل بر موارد زیر تذکر می دهم.

عضو شورای شهر تهران اعلام نمود: شهرداری تهران در چارچوب برنامه سوم توسعه شهر تهران مکلف بوده است با هدف مدیریت جریان نقدینگی اقداماتی را عملیاتی کند.

وی با اشاره به بعضی از این اقدامات گفت: شهرداری باید حداکثر ظرف مدت سه ماه از آغاز برنامه تمهیدات لازم را به نحوی فراهم کند که تمامی واحد های اجرائی شهرداری اعم از مناطق، سازمانها، شرکت ها و مؤسسات وابسته منابع درآمدی خود را در حساب های معرفی شده بانکی توسط اداره کل خزانه داری شهرداری که به تأیید شورا رسیده است واریز و برداشت نمایند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: استقرار خزانه داری الکترونیک تا انتها سال اول برنامه، حذف هرگونه دریافت نقدی وجه در کلیه واحد های شهرداری، سازمان ها، شرکت ها و مؤسسات وابسته و جایگزین کردن دریافت و پرداخت الکترونیک تا انتها سال اول برنامه، تهیه دستورالعمل مدیریت جریان نقدی شهرداری با هدف استفاده بهینه از جریان وجوه، منابع نقدی مازاد در طول دوره و ارائه به شورا جهت تصویب تا انتها سال اول برنامه از دیگر اقداماتی است که شهرداری مکلف به انجام آن بوده است.

فراهانی اضافه نمود: متاسفانه علی رغم اتمام مهلت مقرر قانونی تا به امروز شاهد اجرای تکالیف یاد شده از سوی شهرداری تهران نبوده ایم که شایسته است اقدام لازم از سوی شهرداری در اسرع وقت صورت گیرد، بدون شک اجرای هر چه سریعتر این تکلیف می تواند راهگشای استفاده بهینه شهرداری از جریان نقدینگی سازمانها، شرکت ها برای گذار از تنگنا های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 870

به "فراهانی: شهردار تهران به واسطه عدم انجام تکالیف قانونی تذکر گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراهانی: شهردار تهران به واسطه عدم انجام تکالیف قانونی تذکر گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید