فرمانده طالبان: به مبارزه خود علیه دولت افغانستان ادامه می دهیم

به گزارش مجله 90 جعبه به نقل از اسپوتنیک، با وجود آنکه برگزاری 9 دوره مذاکرات در دوحه قطر چشم انداز انعقاد یک توافق صلح میان نیروهای آمریکا و طالبان را تقویت می نماید و دیپلماتهای آمریکایی بر این امر پافشاری می نمایند که توافق آنان با طالبان شامل تعهدسپاری برای ایجاد یک راهکار مسالمت آمیز با دولت افغانستان است، دو تن از رهبران طالبان که خواستند نامشان فاش نشود در مصاحبه با خبرگزاری رویترز به صراحت اعلام کردند که مبارزه آنان با دولت افغانستان ادامه خواهد یافت.

فرمانده طالبان: به مبارزه خود علیه دولت افغانستان ادامه می دهیم

یکی از این رهبران طالبان گفت: ما به مبارزه خود علیه دولت افغانستان ادامه خواهیم داد و قدرت را با زور تصاحب خواهیم کرد. آمریکائیان به کمک دولت افغانستان و نیروهای آن در نبردشان علیه ما نخواهند آمد.

فرمانده دوم طالبان نیز اظهار داشت که توافق صلح آینده با واشنگتن، که پیش بینی می گردد طی هفته جاری منعقد گردد، نمایانگر خاتمه حمایت آمریکا از کابل خواهد بود.

لازم به ذکر است که مذاکرات میان آمریکا و طالبان اواخر سال میلادی گذشته شروع شد و با توجه به آنکه طالبان دولت اشرف غنی رئیس جمهور کنونی افغانستان را یک دولت غیرقانونی و دست نشانده آمریکا می داند، نمایندگان دولت کابل آشکارا از شرکت در این مذاکرات محروم شدند. این در حالی است که آمریکا در کوشش برای خروج از جنگ افغانستان است؛ جنگی که اکتبر آینده وارد نوزدهمین سال خود می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 203

به "فرمانده طالبان: به مبارزه خود علیه دولت افغانستان ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده طالبان: به مبارزه خود علیه دولت افغانستان ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید