فیلم ، تظاهرات چندهزار نفری ضدنژادپرستی در آمستردام

به گزارش مجله 90 جعبه، هزاران نفر از مردم هلند در یکی از معروف ترین میدان های آمستردام برای همدردی با مردم آمریکا در اعتراض به رفتارهای خشونت آمیز و نژادپرستانه پلیس علیه سیاه پوستان تظاهرات برپا کردند.

فیلم ، تظاهرات چندهزار نفری ضدنژادپرستی در آمستردام

به گزارش گروه بین الملل مجله 90 جعبه، هزاران نفر از مردم هلند روز گذشته (دوشنبه) در پی گسترش اعتراضات به قتل جورج فلوید به دست افسر پلیس مینیاپولیس آمریکا، در میدان دام شهر آمستردام علیه رفتارهای خشونت آمیز و نژادپرستانه نیروهای پلیس با سیاه پوستان در آمریکا و اروپا تظاهرات برپا کردند.

شبکه NOS هلند در این خصوص گزارش کرد ، چندین هزار نفر از مردم هلند در میدان معروف دام آمستردام علیه رفتار وحشیانه پلیس علیه سیاهپوستان در آمریکا و اروپا تظاهرات برپا کردند.

طبق این گزارش، تظاهرات در آمستردام به دنبال چندین روز اعتراضات گسترده در سراسر شهرهای آمریکا در پی قتل جورج فلوید شهروند 46 ساله سیاهپوست آمریکا به دست افسر پلیس مینیاپولیس برگزار شد.

سازماندهندگان تظاهرات میدان دام در بیانیه ای اعلام کردند که خشونت نژادپرستانه نهادهای دولتی علیه سیاهپوستان معضلی است که در هلند و دیگر نقاط اروپا نیز رخ می دهد.

تصاویر و کلیپ های ویدئویی منتشر شده، نشان می دهد که بسیاری از معترضان به دلیل جلوگیری از ابتلا به کرونا، ماسک به صورت دارند و بیشتر آنها فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده اند.

علیرغم آنکه سازماندهندگان این اعتراضات، پیش بینی کرده بودند که جمعیتی حدود 250 تا 300 نفر در تظاهرات مشارکت کنند اما هزاران نفر علیه رفتارهای تبعیض آمیز و خشونت بار علیه سیاهپوستان مشارکت کردند.

روز گذشته همچنین، همزمان با اعتراضات گسترده علیه قتل نژادپرستانه جورج فلوید مقابل سفارت واشنگتن در دانمارک تظاهرات برپا شد.

طبق گزارش اسپوتنیک، طی روزهای اخیر تظاهرات مشابهی هم در برخی دیگر از پایتختهای کشورهای اروپایی از قبیل برلین و لندن علیه قتل نژادپرستانه فلوید برگزار شده است.

اعتراضات در سراسر شهرهای آمریکا و کشورهای دیگر در حالی برگزار می شود که امروز (سه شنبه)، خبرگزاری آسوشیتدپرس از افزایش شمار بازداشتی های اعتراضات آمریکا به بیش از 5600 نفر خبر داد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 949

به "فیلم ، تظاهرات چندهزار نفری ضدنژادپرستی در آمستردام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم ، تظاهرات چندهزار نفری ضدنژادپرستی در آمستردام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید