لایحه جدید آمریکایی حریم شخصی کاربران اینترنت را تهدید می نماید

به گزارش مجله 90 جعبه، تصویب یک لایحه جدید در کنگره آمریکا به دولت این کشور امکان خواهد داد تا برای نقض حریم شخصی کاربران و جاسوسی دیجیتال از شهروندان راحت تر اقدام کند.

لایحه جدید آمریکایی حریم شخصی کاربران اینترنت را تهدید می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی مجله 90 جعبه به نقل از آسین ایج، سناتورهای آمریکایی قصد دارند به بهانه مقابله با سواستفاده از بچه ها در اینترنت و هرزه نگاری در فضای مجازی، شرکت های فناوری را تحت فشار بگذارند تا آنها با نیروهای قضایی و پلیس برای رمزگشایی از تولیدات و نرم افزارهای خود همکاری نمایند.

شرکت های فناوری که از این مصوبه تخلف نمایند به مجازات هایی محکوم خواهند شد. فعالان حوزه دیجیتال در امریکا می گویند این اقدام دولت آمریکا روشی جدید و غیرمستقیم برای تضعیف فناوری های رمزگذاری دیجیتال به بهانه تسهیل دسترسی پلیس و قوه قضاییه به جنایتکاران فضای مجازی است.

به گفته اما لیانسو از مرکز دموکراسی و فناوری آمریکا، کاخ سفید بدین شیوه قدرت بی سابقه ای برای قانون گذاری های تحمیلی بر علیه آزادی بیان در اینترنت خواهد داشت. دولت به این بهانه می تواند از شرکت های فناوری بخواهد تا آسیب پذیری های عمدی در خدمات و نرم افزارهای خود برای دسترسی پلیس ایجاد نمایند. اما باید توجه داشت که هکرها هم می توانند از این مساله سواستفاده نمایند.

مصوبه یادشده که EARN IT نام دارد، شرکت های فناوری را ملزم می نماید که تبعیت خود از قانون مذکور را به تایید کمیسیونی متشکل از اعضای دولت، صنایع، مقامات قضایی و نمایندگان افراد قربانی و آسیب دیده برسانند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 748

به "لایحه جدید آمریکایی حریم شخصی کاربران اینترنت را تهدید می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه جدید آمریکایی حریم شخصی کاربران اینترنت را تهدید می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید