لیبی، حمایت اقتصادی و تسلیحاتی عربستان از نیروهای حفتر

به گزارش مجله 90 جعبه، منابع مطلع در کشورهای عربی حاشیه جنوبی خلیج فارس و مصر از حمایت اقتصادی و نظامی جدید عربستان از نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر خبر دادند.

لیبی، حمایت اقتصادی و تسلیحاتی عربستان از نیروهای حفتر

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع مطلع در کشورهای حاشیه خلیج فارس و مصر به روزنامه العربی الجدید گفتند: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به وسیله عوامل خود به ویژه امارات به ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی اطلاع داده است ریاض یاری های اقتصادی و نظامی خود را در سریع ترین زمان ممکن در اختیار نیروهایش قرار می دهد تا موقعیت حفتر درحومه طرابلس تقویت گردد.

این منابع اضافه نمود: با وجود اینکه اروپاییان ورود نیروهای حفتر به طرابلس را به عنوان خط قرمز اعلام کردند، اما بعد از اینکه ترکیه خود را به عنوان شریک در خاتمه دادن به جنگ طرابلس و بازگشت صلح وثبات در لیبی قرار گرفته است، عربستان، امارات و مصر خواهان بحرانی شدن شرایط طرابلس شدند.

منابع مطلع در کشورهای خلیج فارس با اشاره به قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار معارض سعودی در کنسولگری عربستان در ترکیه گفتند: اختلافات ریاض و آنکارا بیشتر از طرف محمد بن سلمان ولیعهد عربستان به صورت شخصی در آمده است چرا که ترکیه حاضر نشد پرونده قتل خاشقجی را ببندد که در آن بن سلمان نقش داشته است.

آنان گفتند: عربستان نقش چندانی در بحران لیبی نداشت و پرونده این کشور را به امارات و مصر سپرده بود، اما همین اینکه ترکیه در تحولات لیبی فعال شد بن سلمان در این بحران ورود کرد تا برنامه های ترکیه را در لیبی به وسیله دست نشاندگان خود با شکست روبرو کند.

منابع مطلع اضافه نمودند: عربستان به وسیله واسطه های خود با کشورهای اروپای شرقی قرارداد خرید سلاح و تجهیزات جنگی امضاء نموده تا در سریع ترین زمان آنها را در اختیار نیروهای وابسته به حفتر قرار دهد. این در حالی است که عربستان، امارات و مصر بارها به اروپاییان اعلام نموده اند نقش آفرینی ترکیه در لیبی را قبول ندارند و این کشور باید از لیبی خارج گردد یا دست کم نقش فعالی دراین کشور نداشته باشد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 627

به "لیبی، حمایت اقتصادی و تسلیحاتی عربستان از نیروهای حفتر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لیبی، حمایت اقتصادی و تسلیحاتی عربستان از نیروهای حفتر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید