مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا: تبعات برگزیت بدون توافق را دستکم نگیرید

به گزارش مجله 90 جعبه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا نسبت به دستکم دریافت تبعات منفی ناشی از برگزیت بدون توافق هشدار داده است.

مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا: تبعات برگزیت بدون توافق را دستکم نگیرید

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، میشل بارنیه مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا امروز چهارشنبه در اظهاراتی هشدار داد: نباید تبعات منفی خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا را دستکم گرفت.

وی در ادامه اضافه کرد: مسائل مربوط به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا باید پیش از آنکه هرگونه روابطی با لندن در آینده مورد توافق قرار گیرد، حل و فصل گردد.

بارنیه گفت: به همه توصیه می کنم که تبعات ناشی از برگزیت بدون توافق را دستکم نگیرند، تبعاتی که به طور تعیین نخست دامن بریتانیا را خواهد گرفت و همین طور به ضرر همه ما خواهد بود.

وی در جمع نمایندگان مجلس اروپا تاکید نمود: توافق برگزیت باید شامل حقوق شهروندان و مرز ایرلند باشد و روابط مالی آینده بین بریتانیا و اتحادیه اروپا را به طور شفاف تعیین نماید. اگر بریتانیا بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند، همه این مسائل و سئوالات ناپدید نخواهد شد.

ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا نیز امروز چهارشنبه در اظهاراتی گفت: توافق برای خروج منظم بریتانیا از اتحادیه اروپا هنوز امکان پذیر است ولی خطر برگزیت بدون توافق نیز بسیار جدی و واقعی است.

وی در اظهاراتی در مجلس اروپا اضافه کرد: بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس روز دوشنبه به من گفته است که لندن همچنان خواهان یک توافق موقت و گذرا است ولی بریتانیا 31 اکتبر با توافق یا بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

یونکر تاکید نمود: زمان بسیار کمی باقی مانده است و خطر برگزیت بدون توافق بسیار واقعی است. لندن باید پیشنهادات واقعی برای جایگزین کردن مقررات فعلی مرز ایرلند مطرح کند.

نیکولا استورژن وزیر اول اسکاتلند نیز در اظهاراتی گفت: هنوز یک خطر بزرگ ناشی از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا همه ما را تهدید می نماید. این واقعا بسیار سخت است که در شرایط کنونی پیش بینی کنیم بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس چگونه دستیابی به یک توافق نهایی را با اتحادیه اروپا مدیریت خواهد نمود و قادر به جلب حمایت اکثریت نمایندگان مجلس عوام باشد. به همین دلیل است که نمی توان احتمال برگزیت بدون توافق را رد کرد و این مساله هنوز یک ریسک بسیار بزرگ و مهم به شمار می رود.

وی اضافه کرد: حزب ملی اسکاتلند همه کوشش خود را خواهد نمود تا مانع از برگزیت و البته برگزیت بدون توافق گردد. امیدواریم اسکاتلند برای سال های زیادی همچنان عضو اتحادیه اروپا باقی بماند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 248

به "مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا: تبعات برگزیت بدون توافق را دستکم نگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا: تبعات برگزیت بدون توافق را دستکم نگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید