می توانستیم به استقلال 10 گل بزنیم ! ، بعد از بازی پشیمان شدیم

به گزارش مجله 90 جعبه، علی پروین همیشه به استقلالی ها احترام می گذارد. به این دلیل که بیشتر طرفداران این باشگاه او را دوست دارند.

می توانستیم به استقلال 10 گل بزنیم ! ، بعد از بازی پشیمان شدیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه خبرنگاران ، شاید در دوران بازیگری و مربیگری آبی ها برای پروین کری می خواندند ولی در سال های دوری از فوتبال، پروین کم کم برای آبی ها هم تبدیل به چهره ای دوست داشتنی شد. او حتی در مصاحبه ای اظهار داشت استقلال تیم دوم اوست تا این دوستی بیشتر هم شود. حالا یکی از پیشکسوتان پرسپولیس حرف هایی از پروین نقل می نماید که در نوع خود جالب است. ماجرا به دربی سال 52 و برد 6 بر صفر پرسپولیس بازمی شود. در آن مسابقه قرمزها پیروز شدند در یک بازی کاملا برتر استقلال را با این نتیجه در هم بکوبند. در آن موقع تصاویر بازی ضبط نشد. بعدها برخی از استقلالی ها منکر برگزاری این مسابقه شدند. کم کم با شکل گیری شبکه های اجتماعی این بازی و نتیجه اش بیشتر و بیشتر سوژه کری خوانی ها شد. طرفداران پرسپولیس با عدد 6 به استقبال آبی ها رفتند و استقلالی ها هم با عدد 4. حالا حتی کری خوانی ها جای خود را به توهین بین طرفداران داده است و ظاهرا این به مذاق علی پروین و برخی از پیشکسوتان دو باشگاه خوش نمی آید، به شکلی که پروین در این باره گفته: نباید به استقلال 6 گل می زدیم. او که درباره احترام به آبی ها حرف می زد، حتی در این باره گفته: در آن مسابقه ما هر چه زدیم وارد دروازه شد. یعنی اگر باز هم توپ می بردیم، دوباره گل می شد. حتی می توانستیم 10 گل بزنیم. آن روز، روز استقلال نبود و بدشانس هم بودند. راستش ما وقتی در زمین بودیم تحت تاثیر جو ،بازی مان را می کردیم اما وقتی به رختکن رفتیم تازه متوجه شدیم که اشتباه کردیم پشیمان شدیم. نباید به استقلال 6 گل می زدیم. پروین اضافه نموده: باید احترام استقلال را نگه می داشتیم. ممکن بود آن روز، روز ما نباشد. در فوتبال این چیزها پیش می آید. ما مطمئن بودیم بازی را می بریم و باید در نیمه دوم با طمانینه بازی می کردیم.

پروین همچنین به پیشکسوتان گفته: هیچ وقت فکر نمی کردیم بعدها چنین جوی در فوتبال درست شود. آن وقت ها شبکه مجازی و تلگرام و اینستاگرام نبود. بعدها که این چیزها آمد دیدیم طرفداران چقدر کری می خوانند و گاهی توهین می نمایند. این اصلا خوب نیست. اگر زمان به عقب بازشود در بازی سال 52 جور دیگری بازی را تمام می کردیم. پروین درباره استقلال هم چنین حرف هایی زده: این باشگاه همواره قابل احترام است. بارها گفته ام. استقلال و پرسپولیس مکمل هم هستند. اگر این دو تیم بد باشند فوتبال ایران است که ضرر می بیند. منتها الان دشمنی زیاد شده و این اصلا خوب نیست.

رفتار جالب پروین

یکی از پیشکسوتان پرسپولیس که دوست نداشت نامش فاش شود، در این باره به جام جم گفت: بله، اینها حرف هایی است که علی آقا گفته. بارها شده که بین پیشکسوتان دو باشگاه هم بحث پیش آمده که علی آقا تماس گرفته و گفته بس کنید، شما احترام نگذارید از طرفداران چه توقعی می رود؟ به هم احترام بگذارید. استقلالی ها و پرسپولیسی ها باید رقابت نمایند ولی در عین حال احترام یکدیگر را نگه دارند و توهین ننمایند. آن پیشکسوت پرسپولیس اضافه نمود: بارها در طرشت و در زمان بازی پیشکسوتان علی آقا برایمان حرف زده و از احترام گفته است. او واقعا استقلال را تیم دوم خودش می داند و همواره از این تیم تعریف می نماید. منصور پورحیدری خدا بیامرز هم چنین ویژگی داشت و همواره می گفت باید احترام گذاشت. جای ایشان در فوتبال ما خیلی خالی است.

سعید اکبری - گروه ورزش / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1551

به "می توانستیم به استقلال 10 گل بزنیم ! ، بعد از بازی پشیمان شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "می توانستیم به استقلال 10 گل بزنیم ! ، بعد از بازی پشیمان شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید