نجات مبتلایان به کووید-19 با دستگاهی که به تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب کمک می کند

به گزارش مجله 90 جعبه، پژوهشگران انگلیسی در بررسی جدید خود نشان داده اند که می توان با دستگاهی که برای کمک به افراد مبتلا به آپنه خواب به کار می رود، به تنفس بهتر افراد مبتلا به کووید-19 کمک کرد.

نجات مبتلایان به کووید-19 با دستگاهی که به تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب کمک می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، پزشکان در حال حاضر سعی دارند که زندگی بیماران بستری شده مبتلا به کووید-19 را با اقدامات پزشکی موجود حفظ کنند.

دکتر لوئیجی سدا (Luigi Sedda)، استاد دانشگاه لنکستر (Lancaster University) انگلستان گفت: ما در پژوهش خود نشان داده ایم که به نظر می رسد روش فشار هوای مثبت مداوم (CPAP) می تواند زندگی بین 10 تا 20 درصد از بیماران مبتلا به کووید-19 را در نخستین روزهای بستری شدن آنها حفظ کند، اما باید توجه داشت که این تنها یک آزمایش با نمونه های کوچک است.

به گزارش سرویس سلامت همگانی انگلستان (NHS England) افرادی که به خاطر کووید-19 از دنیا می فرایند، حداقل به یکی از بیماری های مهم پیش زمینه مبتلا هستند و بیشتر آنها بیش از 80 سال دارند.

این گروه پژوهشی در بررسی های خود، از دستگاه فشار هوای مثبت مداوم برای بیماران مبتلا به کووید-19 استفاده کردند. این دستگاه معمولا در خانه و برای بیمارانی مورد استفاده قرار می گیرد که به اختلالات خواب از جمله آپنه خواب مبتلا هستند تا به تنفس ساده تر آنها کمک کند.

بررسی ها نشان داد که این دستگاه می تواند اثر مثبتی در درمان بیماران مبتلا به کووید-19 داشته باشد و در مناطقی که مراقبت های ویژه آنها محدود است، به کار برود.

در مقاله این پژوهش آمده است: هنگامی که دستگاه فشار هوای مثبت مداوم در نخستین مراحل بستری شدن به کار می رود، از بدتر شدن بیمار پیشگیری می کند و دیگر نیازی به استفاده از روش های تهاجمی نیست. از آنجا که این دستگاه همیشه در دسترس است، می تواند روش موثری برای کمک به افراد مبتلا به کووید-19 باشد.

این پژوهش در British Medical Journal به چاپ رسید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1259

به "نجات مبتلایان به کووید-19 با دستگاهی که به تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب کمک می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نجات مبتلایان به کووید-19 با دستگاهی که به تنفس افراد مبتلا به آپنه خواب کمک می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید