هزاران کودک سوری با خطر محرومیت از تحصیل

به گزارش مجله 90 جعبه، سازمان بچه ها را نجات دهید امروز (چهارشنبه) هشدار داد، در نتیجه تشدید نظامی مداوم در شمال غرب سوریه از چند ماه پیش، هزاران کودک با خطر محرومیت از تحصیل در سال آموزشی جدید در این منطقه روبرو هستند.

هزاران کودک سوری با خطر محرومیت از تحصیل

به دنبال آتش بسی که مسکو پس از گذشت بیش از چهار ماه از درگیری ها اظهار داشت از اواخر ماه اوت در منطقه ادلب یک آرامش نسبی برقرار است.

سازمان بچه ها را نجات دهید در بیانیه ای امروز اظهار داشت، هزاران کودکی که باید سال تحصیلی جدید را در شمال غرب سوریه شروع نمایند احتمالا نمی توانند به مدرسه بروند. سال تحصیلی جدید قرار است از انتها ماه سپتامبر شروع گردد اما حدود نیمی از مدارس منطقه قادر به خدمات رسانی نیستند.

سازمان مذکور اظهار داشت، از مجموع 1193 مدرسه در شمال غرب سوریه، تنها 635 مدرسه دایر هستند در حالیکه 353 مدرسه خسارت دیده یا تخلیه شده اند و از تعداد 205 مدرسه نیز به عنوان پناهگاه برای آوارگان استفاده می گردد.

طبق اعلام سازمان مذکور، مدارس باقی مانده هم تنها می توانند 300 هزار دانش آموز از مجموع 650 هزار دانش آموز را بپذیرند.

استان ادلب و اطراف آن حدود سه میلیون تن را در خود جای داده که نیمی از آنها را تقریبا آوارگان تشکیل می دهند.

طبق اعلام سازمان ملل، در این درگیری ها بیش از 400 هزار تن آواره شده و اکثر آنها به منطقه مرزی با ترکیه در شمال ادلب پناه برده اند.

مسؤول پرونده سوریه در سازمان مذکور گفت، به دبیران و معلمان اطلاع داده شده است که اهالی از آنها می خواهند مدارس را به دلیل ترس از حملات ببندند. بسیاری از بچه ها با از دست دادن منازل خود روبرو هستند و درست نیست که ترس دیگری را درباره اینکه در صورت کوشش برای تحصیل، احتمالا جانشان را از دست بدهند، تجربه نمایند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 199

به "هزاران کودک سوری با خطر محرومیت از تحصیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزاران کودک سوری با خطر محرومیت از تحصیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید