واکنش حزب الله به معرفی الکاظمی برای تشکیل کابینه

به گزارش مجله 90 جعبه، فارس نوشت: حزب الله عراق از معرفی رئیس سازمان اطلاعات این کشور برای تشکیل کابینه جدید ابراز تأسف کرد و گفت که گروه های سیاسی زیر بار فشار دشمنان رفته اند.

واکنش حزب الله به معرفی الکاظمی برای تشکیل کابینه

گردان های حزب الله عراق در واکنش به معرفی مصطفی الکاظمی، رئیس سازمان اطلاعات این کشور به سِمت نخست وزیری، از این اقدام انتقاد کرد.

حزب الله عراق آدینه شب در بیانیه ای که شبکه المیادین آن را منتشر نموده، از معرفی کاظمی به عنوان نخست وزیر مأمور به تشکیل کابینه ابراز تأسف کرد و آن را انحطاط در عرصه سیاسی عراق دانست.

در این بیانیه آمده است: غیر قابل قبول است که نیروهای سیاسی که در اغلبیت هستند (فراکسیون اکثریت که احزاب شیعی است) در مسئله ای چنین حساس تسلیم شوند.

فراکسیون البناء به رهبری هادی العامری که با ائتلاف چند حزب و فراکسیون در مجلس عراق تشکیل شده، فراکسیون اکثریت را تشکیل می دهد. این فراکسیون با نامزدی عدنان الزُرفی برای نخست وزیری مخالفت و در نهایت الکاظمی را به عنوان جایگزین او معرفی کرد.

حزب الله عراق کوشش نیروهای سیاسی برای عبور از بحران انتخاب نخست وزیر را رفتن به زیر بار فشارهای دشمنان دانست و گفت که این گونه کوشش ها، ناتوانی پشت ناتوانی است.

حزب الله گفت: اجماع [احزاب سیاسی از جمله شیعه] بر معرفی شخصیت مشکوک، کوتاهی در حق مردم و فداکاری های آن ها و خیانت به تاریخ عراق است. به گفته گردان های حزب الله عراق، بهتر بود این نیروها موضع جدی و صادقانه برای معرفی شخصیت ملی مخلص اتخاذ می کردند.

حزب الله عراق با بیان اینکه این توطئه به منزله اعلان جنگ علیه مردم عراق است، از افراد مخلص و میهن پرست خواست به وظیفه خود در لغو این معامله عمل نمایند.

گردان های حزب الله عراق در سرانجام بیانیه خود گفته هرگز از تعقیب کسانی که دستشان به خون شهدا و فرماندهان پیروزی آلوده است، دست برنخواهیم داشت و تا آن ها را به دست عدالت تحویل ندهند، ساکت نخواهیم نشست.

برهم صالح، رئیس جمهور عراق بعد از به بن بست رسیدن فرآیند تشکیل کابینه توسط عدنان طرفی و مخالفت احزاب سیاسی از جمله احزاب شیعی، دیروز پنجشنبه مصطفی الکاظمی را برای این مأموریت معرفی کرد و شمار زیادی از شخصیت های عراقی در جلسه معرفی او برای تشکیل کابینه حضور داشتند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 835

به "واکنش حزب الله به معرفی الکاظمی برای تشکیل کابینه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش حزب الله به معرفی الکاظمی برای تشکیل کابینه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید