واکنش عضو شورای شهر تهران به ممنوعیت استفاده از آلات موسیقی در بهشت زهرا

به گزارش مجله 90 جعبه، تهران (پانا) - عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران نسبت به نصب بنرهایی در بهشت زهرا مبنی بر ممنوعیت استفاده از آلات موسیقی در کنار مزار، واکنش نشان داد.

واکنش عضو شورای شهر تهران به ممنوعیت استفاده از آلات موسیقی در بهشت زهرا

روز گذشته بنرهایی در سطح بهشت زهرا نصب شده بود که در آن تأکید شده استفاده از آلات موسیقی و ساز و پخش هرگونه موسیقی در مراسمات کنار مزار اکیدا ممنوع می باشد در ادامه این دستور سازمان بهشت زهرا به سوگواران آمده است که رعایت فرهنگ صحیح عزاداری، تشییع و تدفین باعث آرامش و آمرزش روح متوفی می گردد.

این دستورالعمل تازه که اعضای شورای شهر تهران نیز آن آگاهی نداشتند باعث نارضایتی بعضی شهروندان تهرانی شده، به اعتقاد آن ها مدیریت شهری حق دخالت در سبک سوگواری آن ها را ندارد موضوعی که حقوقدان ها نیز بر آن تأکید دارند.

زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در این رابطه به پانا گفت: شورا نیز از این موضوع اطلاعی نداشت و اگر دستورالعملی از سوی شهرداری یا معاونت خدمات شهری در این رابطه تدوین شده باید به شورای شهر نیز ارسال گردد که چنین اتفاقی نیفتاده و ما نیز آگاه نبودیم و حتما این موضوع را به وسیله شهردار پیگیری می کنیم.

این عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران در پاسخ به این پرسش که آیا این تصمیم در تعارض با حقوق شهروندی خانواده متوفی نیست، گفت: هرگونه قانون و مصوبه در حوزه های مختلف، نباید با قانون بالادستی در تعارض باشد. در قانون اساسی بر حقوق ملت و اشخاص تأکید شده است. براساس قوانین نیز استفاده از آلات موسیقی جرم و مجازاتی ندارد، بنابراین نباید دستورالعملی ابلاغ کرد که با قوانین بالادستی که تأکید بر حقوق افراد دارد، در تعارض باشد.

وی تأکید کرد: باید درخصوص این دستورالمعل پیگیری های لازم را انجام دهیم که آیا به صورت توصیه ای و پیشنهادی بوده یا به صورت لازم الاجرا این دستورالعمل ابلاغ شده است.

نژادبهرام با تأکید بر اینکه از جزئیات این دستورالعمل اطلاعی ندارد و شاید یک سوءتفاهم بوده است، گفت: ما در ایام عزاداری محرم نیز از وسایل موسیقی مانند قره نی، سنج و غیره استفاده می گردد، بنابراین چنین دستورالعملی می تواند ناشی از یک سوءتفاهم باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1564

به "واکنش عضو شورای شهر تهران به ممنوعیت استفاده از آلات موسیقی در بهشت زهرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عضو شورای شهر تهران به ممنوعیت استفاده از آلات موسیقی در بهشت زهرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید