پایگاه هوایی ملک خالد هدف حملات پهپادی انصارالله

به گزارش مجله 90 جعبه، یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد امروز (پنجشنبه) پایگاه هوایی ملک خالد را با چند فروند پهپاد قاصف کی2 هدف قرار داد.

پایگاه هوایی ملک خالد هدف حملات پهپادی انصارالله

یحیی سریع، سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن خاطرنشان کرد: یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی یمن بامداد امروز (پنجشنبه) پایگاه هوایی ملک خالد واقع در خمیس مشیط در منطقه عسیر را با چند فروند پهپاد قاصف کی 2 هدف قرار داد.

یحیی سریع همچنین توضیح داد: طی عملیات اول، سامانه های ارتباطات نظامی و در عملیات بعدی، تانک ها و ایستگاه های سوخت مورد هدف نهاده شد.

وی ادامه داد: هدف قرار دادن پایگاه هوایی ملک خالد در پاسخ به جنایت های ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان، محاصره بی وقفه ملت یمن و تداوم حملات این ائتلاف است که طی 48 ساعت گذشته 40 حمله هوایی به یمن انجام داد و موجب زخمی و کشته شدن شمار بسیاری از غیر نظامیان شد.

سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن پیشتر تاکید نموده بود که نیروهای یمنی اتاق عملیات مشترک سعودی ها را در صامطة واقع در جیزان با موشک بالستیک میان برد هدف قرار دادند که در نتیجه آن شماری از متجاوزان کشته و زخمی شدند.

ائتلاف عربی تحت امر عربستان در 26 مارس 2015 به منظور حمایت از عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهوری دولت مستعفی یمن عملیات نظامی را در یمن شروع کرد. یمن به دلیل حملات متعدد این ائتلاف از شدیدترین بحران انسانی در دنیا رنج می برد و بر اساس آمار سازمان ملل 22 میلیون تن از شهروندان یمنی که حدود 75 درصد از ساکنان این کشور را تشکیل می دهند، به انواع یاری ها و حمایت های انسانی احتیاج دارند. جنگ یمن صدها کشته و زخمی بر جای گذاشته و این کشور را به سمت قحطی و گرسنگی پیش برده است. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 171

به "پایگاه هوایی ملک خالد هدف حملات پهپادی انصارالله" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایگاه هوایی ملک خالد هدف حملات پهپادی انصارالله"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید