پیرلو: ترس از اخراج؟ زمانی که سرمربی یوونتوس شدم از سختی کار آگاه بودم

به گزارش مجله 90 جعبه، سرمربی تیم فوتبال یوونتوس به لطف پیروزی برابر ناپولی در دیداری معوقه از زیر فشار نقدها خلاص شد هرچند او می گوید که هراسی از شدت دریافت نقدها نداشته است.

پیرلو: ترس از اخراج؟ زمانی که سرمربی یوونتوس شدم از سختی کار آگاه بودم

به گزارش خبرنگاران، آندره آ پیرلو سرمربی تیم فوتبال یوونتوس پس از پیروزی خانگی 2 بر یک شب گذشته (چهارشنبه) تیمش برابر ناپولی که طبق ادعای رسانه های ایتالیایی آخرین فرصت او برای ابقا شدن به عنوان سرمربی بانوی پیر بود، به سؤالات خبرنگاران از جمله دلیل اُفت تیمش در این فصل، بزرگترین حسرتش و اشتباهاتی که در اولین فصل مربیگری اش مرتکب شد، پاسخ داد.

پیرلو که تیمش با این پیروزی به رده سوم جدول صعود کرد، به شبکه اسکای اسپورت ایتالیا گفت: وقتی چنین روحیه ای داشته باشید خودتان را برای پوشش دادن هم تیمی که از پستش خارج شده است فدا می کنید و حاصل آن رقم خوردن چنین نتیجه ای می شود. این روحیه فداکاری شاید همان چیزی بود که ما در بازی های دیگرمان نداشتیم. ما این شیوه بازی را با دو بال کناری تمرین کرده بودیم تا فضاهایی را برای کیه زا و کواداردو ایجاد کنیم. من واقعاً متأسفم که نتوانستیم بیشتر از این از ضدحملات مان استفاده کنیم، چون باید گل های بیشتری می زدیم. من از ابتدای فصل سعی داشتم این سبک از فوتبال را به تیمم تفهیم کنم، اما از آنجایی که تا همین اواخر هر سه روز یک بار به میدان می رفتیم و بازیکنان هم برای کم شدن فشار از روی آنها مرتباً تغییر می کردند، واقعاً آنطور که باید و شاید زمان کافی برای کار و تمرین روی برنامه های تاکتیکی مان نداشتیم. علاوه بر این، اغلب اوقات مقابل تیم های کوچکتر و پایین جدولی هم به اندازه کافی انگیزه لازم را نداشتیم و ناخودآگاه دچار عدم تمرکز می شدیم و برای جبران آن، به جای کارگروهی رو به حرکات انفرادی می آوردیم. از اتفاقاتی که افتاد یاد گرفتیم که نباید اینگونه بازی کنیم. باید در تمام بازی ها با تمام توان تلاش کنیم چون تک تک بازی های سری A مقابل تیم های سازمان یافته سخت است.

به سبب فاصله دریافت یوونتوس از صدر جدول و نتایج ضعیف اخیر این تیم فشاری روز افزون روی پیرلو وجود داشته و در برخی گزارش ها هم آمده بود که او در صورت باخت تیمش به ناپولی اخراج خواهد شد.

پیرلو در واکنش به این موضوع هم گفت: قبل از آنکه هدایت یوونتوس را قبول کنم، با سختی ها این کار آشنا بودم پس بدون آمادگی این کار را قبول نکردم. در این بین مثبت شدن تست کرونایی بازیکنان درست پیش از بازی ها هم کارمان را سخت تر می کرد و این شرایط ما در تمام طول فصل بوده است. از دست دادن بازیکنی مانند دیبالا برای چنین مدت طولانی از فصل برای هر تیمی مشکل ساز است. سایرین هم خوب کار کردند، اما خب هرچه گزینه های تان بیشتر باشد دست تان بازتر است.

سؤال بعدی که از پیرلو پرسیده شد این بود که آیا دیبالا با وجود انصراف یوونتوس از پیشنهاد قبلی اش برای تمدید قرارداد در این تیم خواهد ماند یا نه. او در این باره هم عنوان کرد: او هنوز یک سال دیگر با ما قرارداد دارد. ببینیم چه پیش می آید.

سرمربی بانوی پیر در پاسخ به این سؤال که چه شد که تیمش اُفت کرد و 11 امتیاز از اینتر صدرنشین فاصله گرفت، تأکید کرد: من اشتباهات فراوانی مرتکب شدم، اما اگر به عقب برگردم باز هم آنها را انجام می دهم. این اولین فصل مربیگری من است و به چنین تجاربی برای حال و آینده نیاز داشتم. البته داستان این فصل هم با فصول عادی نه فقط برای من بلکه برای بسیاری از سایر مربیان فرق داشت. هر کسی ممکن است اشتباه کند از جمله من اما مهم این است که از این اشتباهات درس بگیریم و آنها را در آینده تکرار نکنیم. از حالا هدف ما ماندن در جمع چهار تیم بالای جدول است، چون رسیدن به صدر جدول بسیار سخت است. هنوز 10 هفته دیگر به پایان فصل مانده است و از الان یک مینی فصل پیش رو داریم و علاوه بر آن باید برای جام حذفی هم آماده شویم.

پیرلو در پایان در پاسخ به این پرسش که از بین حذف زودهنگام از لیگ قهرمانان و از دست دادن اسکودتو بیشتر بابت کدامیک حسرت می خورد، گفت: برای هر دو چون وقتی شما در یوونتوس باشید، نمی توانید از بین اهداف تان یکی را انتخاب کنید و باید همه آنها را محقق کنید. ما این فرصت را داشتیم که در لیگ قهرمانان پیشروی کنیم، چون پورتو همسطح ما بود، اما این خودمان بودیم که به شیوه ای مناسب بازی نکردیم. چند هفته بعد از آن هم به بنونتو باختیم که آن باخت اسکودتو را هم از ما گرفت. تماشای بازی های شب گذشته لیگ قهرمانان (سه شنبه شب) واقعاً ما را عصبانی کرد، چون می دانیم که ما هم می توانستیم یکی از تیم های صعودکننده باشیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 1490

به "پیرلو: ترس از اخراج؟ زمانی که سرمربی یوونتوس شدم از سختی کار آگاه بودم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیرلو: ترس از اخراج؟ زمانی که سرمربی یوونتوس شدم از سختی کار آگاه بودم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید