چگونه با یاری تلفن هوشمند از ابتلا به کرونا پیشگیری کنیم؟

به گزارش مجله 90 جعبه، ویروس کرونا یا COVID-19 به یکی از بزرگ ترین چالشهای سلامتی در یک قرن اخیر تبدیل شده است. برای پیشگیری از ویروس کرونا توصیه می گردد دستهای خود را مرتب با آب و صابون شستشو دهید اما شاید راههای دیگری نیز برای مبارزه با ویروس کرونا وجود داشته باشد که حتی فکرش را نمی کردید.

چگونه با یاری تلفن هوشمند از ابتلا به کرونا پیشگیری کنیم؟

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، طی روزهای گذشته اطلاعاتی منتشر شد که افراد باید تمامی وسایل خانه که مرتب لمس می نمایند را ضدعفونی نمایند. تلفن همراه، تبلت و لپ تاپ نیز از همین وسایل محسوب می شدند و در نتیجه بسیاری از افراد تصور می نمایند تلفن همراه منجر به تکثیر ویروس می گردد. اما شاید همواره اینگونه نباشد.

به نظر می رسد گوشی های هوشمند می توانند نقش غربالگری بیماری در خانه را ایفا نمایند. این روزها اپلیکیشن های سنجشگر سلامتی، فارغ از اندرویدی یا IOS بودن گوشی شما موجودند. این ابزارهای بهداشتی دیجیتال مبتنی بر تلفن های هوشمند می توانند در محدود کردن شیوع بیماری نقش داشته باشند.

در عصری که داده ها ، فناوریهای دیجیتال و اتصال داده ها به یکدیگر از هر زمان دیگری پیشرفته تر است ، هرکدام از ما نیز می توانیم مسئولیت شخصی خود را برای جلوگیری از اپیدمیک شدن بیماری های مختلف بر عهده بگیریم. ما در زمانی زندگی می کنیم که فناوری در دست ماست و می توان از آن استفاده کرد تا به طور بالقوه مانع از بروز فوریت های بهداشت عمومی شد.

در حالی که ما هنوز در خصوص COVID-19 در حال یادگیری هستیم، هراس اولیه، هزاران نفر را وادار نموده است که برای تشخیص بیماری خود به بیمارستانها و مراکز مراقبت های اولیه هجوم آورند. اتاق های دربسته، مسیرهای حمل و نقل عمومی باریک و نکات بهداشتی ضعیف می توانند مشکل را تشدید نمایند و منجر به گسترش سریع COVID-19 یا بیماریهای دیگر گردد.

در چنین شرایطی یکی از قوی ترین سلاح هایی که برای مبارزه با شیوع بیماری در دسترس است ، اسلحه هایی است که هر روز آن را حمل می کنیم؛ تلفن های هوشمند فارغ از اپلیکیشن های سلامتی که مدام دمای بدن، ضربان قلب، شرایط تغییرات سلامتی روزانه و مواردی مشابه را در بدن ما می سنجد. تلفنهای همراه بانک تبادل اطلاعات ما نیز محسوب می شوند. ما هر روز روی گوشی های خود حجم بالایی از خبرهای مختلف را دریافت می کنیم. در شرایط حاد فعلی با عضویت در شبکه های خبری و آگاهی بخش می توانیم نه تنها اطلاعات خود را بالا ببریم، بلکه می توانیم اطلاعات پیشگیرانه را با دیگران به اشتراک بگذاریم.

یک نکته جالب دیگر در خصوص بیمارانی است که احساس بیماری می نمایند اما شرایط حاد ندارند. این روزها اغلب پزشکان وبسایت، ایمیل یا حتی اپ مخصوص دارند. شما می توانید به جای مراجعه حضوری به پزشک، اطلاعات سلامتی و علائم خود را در اپلیکیشنهای ارتباطی یا به وسیله ایمیل برای پزشکتان ارسال کنید. در صورت لزوم می توانید با پزشکتان به وسیله وب، چت کنید و در نتیجه بدون مراجعه به یک مرکز شلوغ با احتمال شیوع بالای بیماری، دورادور لزوم مراجعه به بیمارستان یا عدم لزوم آن را متوجه شوید.

منبع: انتخاب
انتشار: 22 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 716

به "چگونه با یاری تلفن هوشمند از ابتلا به کرونا پیشگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه با یاری تلفن هوشمند از ابتلا به کرونا پیشگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید