شروع پروازهای حج عمره از 13 دی امسال

به گزارش مجله 90 جعبه، شمس الدین فرزادی پور مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی در نشست خبری هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل ونقل، لجستیک و صنایع وابسته، گفت: بلافاصله بعد از انجام عملیات حج تمتع، برای پروازهای حج عمره اعلام آمادگی کردیم و بنا به درخواست سازمان حج و زیارت در خدمت مردم برای انجام این فریضه خواهیم بود.

شروع پروازهای حج عمره از 13 دی امسال

وی اضافه نمود: پروازهای حج عمره از 13 دی ماه یا نیمه دوم دی ماه شروع می گردد.

فرزادی پور در ادامه گفت: یکی از موضوعات مهمی که در تقویت و توسعه ناوگان هوایی دنبال می گردد، سرهم کردن هواپیماهای زمینی است که در این راستا 7 فروند هواپیما در مرحله اجرا نهاده شد.

وی اضافه نمود: تا کنون 2 فروند هواپیمای (ATR) وارد چرخه عملیاتی شده و سومین هواپیما هم در حال ورود است تا 25 روز آینده وارد چرخه می گردد. 4 فروند دیگر در مرحله تأمین قطعات است و سفارش گذاری شده که به محض تأمین قطعات امیدواریم تا انتها سال وارد چرخه شوند.

وی گفت: هواپیمایی جمهوری اسلامی این آمادگی را دارد که هر هواپیمایی که استانداردهای مورد احتیاج برای ارائه خدمات شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی را داشته باشد، وارد چرخه کند.

این مقام مسئول درباره هواپیمای سیمرغ گفت: این هواپیما یک هواپیمای کارگو است و برای نقل و انتقال بار استفاده می گردد، این هواپیما دارای درب بارگیری است و قابلیت حمل بار تا 8 تن را دارد.

مدیر عامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی اظهار کرد: واگذاری شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی از 8 سال گذشته مطرح بوده اما روند نامناسبی را طی نموده و ما پیگیری می کنیم که یا از فهرست واگذاری خارج گردد یا مشخص تکلیف گردد، بنابراین هنوز به علت پیچیدگی های ساختاری هواپیمایی جمهوری اسلامی، این واگذاری بسیار مشکل است و قطعیت ندارد.

فرزادی پور تاکید نمود: همه کشورهای جهان که صاحب صنعت هوایی هستند یک ایرلاین ملی و صاحب پرچم دارند بنابراین برای کشوری مثل ایران وجود یک ایرلاین ملی واجب است.

منبع: گردشبان
انتشار: 28 آذر 1402 بروزرسانی: 28 آذر 1402 گردآورنده: 90bux.ir شناسه مطلب: 2222

به "شروع پروازهای حج عمره از 13 دی امسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع پروازهای حج عمره از 13 دی امسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید