علم و تکنولوژی

(تصاویر) سوگواری بازماندگان سونامی با تلفنی که هیچ جا وصل نیست!

در شهری به نام اوتسوچی، واقع در 500 کیلومتری توکیوی ژاپن، یک باجه تلفن وجود دارد که به هیچ جا وصل نیست. این تلفن به تازگی با الهام از یک فیلم، تلفن باد لقب گرفته است.

27 فروردین 1400

بانوی اول فیس بوک اروپا و کانادا را تهدید کرد

بعضی منابع آگاهی می گویند که شریل سندبرگ، مدیر سرشناس امنیت فیس بوک و بانوی اول این شرکت اروپا و کانادا را تهدید نموده که اگر هر چه سریع تر موانع قانونی را برای فعالیت فیس بوک از میان برندارند، سرمایه های فیس بوک را از اروپا و کانادا بیرون می کشد.

23 فروردین 1400

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها

آزمایشگاه های مورد تایید هواپیمایی ها برای تستPCRبا توجه به پاندمی ویروس کرونا، شرایط سفر بسیار سخت گیرانه تر از قبل شده است و بسیاری از کشورها برای حفظ سلامت مردم خود و مسافران، ارائه تست منفی کرونا را الزامی دانسته اند. از این رو ایرلاین های ایرانی و...

20 فروردین 1400

تقدیر مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم از فعالیت های دانشگاه کردستان در سال 1399 خبرنگاران

معاون همکاری های علمی و سازمان های تخصصی مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزات عتف طی نامه های جداگانه ای از فعالیت های بین المللی دانشگاه کردستان در سال 1399در حوزه برنامه تبادل استاد و کارمند و دانشجو تقدیر کرد.

19 فروردین 1400

314 نفر برای انتخابات شوراهای شهر در آذربایجان غربی ثبت نام کردند

خبرنگاران/آذربایجان غربی رئیس ستاد انتخابات آذربایجان غربی گفت: با گذشت چهار روز از ثبت نام داوطلبین انتخابات شوراهای شهر 314 نفر ثبت نام نموده اند که از این تعداد 288 نفر مرد و 26 نفر زن هستند.

19 فروردین 1400

مریخ نورد جدید ناسا برای اولین بار به حرکت درآمد مریخ نورد جدید ناسا برای اولین بار به حرکت درآمد

بی بی سی: کِیتی اِستک مورگان از محققان ماموریت گفت که این یک لحظه مهم بود: درحالی که کاوشگر هنوز درحال محک زدن همه ابزارهاست، لحظه ای که مریخ نورد آغاز به حرکت می نماید می توانیم خود را کاشفانی روی سطح مریخ بدانیم.

13 فروردین 1400

نقاط قوت و ضعف طرح جهش فراوری دانش بنیان چیست؟

نشست تخصصی کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران به صورت حضوری و آن لاین برگزار گردید. در ابتدای این نشست، افشین کلاهی، رئیس کمیسیون کسب وکارهای دانش بنیان اتاق ایران درباره طرح جهش فراوری دانش بنیان گفت؛ کمیسیون بارها در نشست های تخصصی ابعاد، نقاط...

8 فروردین 1400

اپل عینک واقعیت افزوده می سازد

اپل از جمله شرکت های فناوری است که با تأخیر در مقایسه با رقبا برای فراوری عینک واقعیت افزوده، هدست واقعیت مجازی و لنزهای تماسی هوشمند اقدام نموده است.

7 فروردین 1400

طرح آمایش آموزش عالی بدون نظارت مشخص ، اجرای بی برنامه با چاشنی عجله خبرنگاران

طرح آمایش آموزش عالی در مورد اساسی ترین مسائل کشور به شکل کلی پرداخته و حل تمامی مسائل را به ابتکار عمل وزارت علوم و بهداشت واگذار کرده است. برای اجرای این طرح نیازمند سازوکار نظارتی هستیم.

7 فروردین 1400

لیزری که 254 هزار عدد تصادفی در ثانیه می سازد

محققان لیزری ابداع کرده اند که قادر به تولید 254 هزار میلیارد عدد تصادفی در ثانیه است. چنین سیستمی برای رمزنگاری سریع قابلیت های زیادی دارد.

5 فروردین 1400

16 رفتاری که والدین نباید در آموزش به فرزند خود فراموش نمایند

وقتی صحبت از قوانین آداب و معاشرت است، فاصله ای جدی بین نسل ها وجود دارد. بر اساس نظرسنجی مرکز امور عمومی آسوشیتدپرس، سه چهارم آمریکایی ها اظهار داشتند که فکر می نمایند رفتارها در ایالات متحده طی چند دهه گذشته بدتر شده است. یک مثال این است: 50 درصد جوانان...

3 فروردین 1400

اطلاعات جدید گیم پلی دیابلو 4 با معرفی کلاس تازه آن منتشر شد

قرار نیست حداقل تا یک سال آینده خبری از عرضه دیابلو 4 باشد و استودیوی بازی سازی بلیزارد هم مشخصا گفته است که به این زودی ها نباید منتظر عرضه بازی باشیم، ولی انتشار اطلاعات جدید و مختلف از بازی به مشکل منظمی ادامه دارد. بلیزارد در رویداد بلیزکان خود از...

2 فروردین 1400

هجوم پلیس بلاروس به منزل خبرنگاران، فعالان حقوق بشر و دفاتر اتحادیه های کارگری

مقام های بلاروس هرگونه مقاومت مردمی را به شدت سرکوب و ده ها هزار تن از معترضان و اعضای اپوزیسیون را دستگیر نموده اند.

1 فروردین 1400

دیپلمات روس: مسکو شرایط پیرامون برجام را مثبت ارزیابی می نماید

معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل گفت، این کشور فرایند اوضاع پیرامون توافق هسته ای، با توجه به نتیجه سفر گروسی به ایران را مثبت دانسته و مهمترین گام در شرایط کنونی را ایجاد مکانیزمی برای بازگشت آمریکا به برجام می داند.

29 اسفند 1399

برنامه اجرا های اینترنتی جشنواره موسیقی فجر اعلام شد

بیش از 40 مجموعه موسیقایی از روز سه شنبه بیست و هشتم بهمن ماه سال جاری آثار خود را در یکی از متفاوت ترین جشنواره های موسیقی فجر طی سال های گذشته به صورت برخط پیش روی مخاطبان قرار می دهند.

29 اسفند 1399

گنجینه بسیار ارزرشمند ایرانی در آمریکا

کتابخانه ملی کنگره آمریکا، قدیمی ترین مرکز فرهنگی آمریکا و بزرگترین کتابخانه دنیا است. این کتابخانه ارزشمند در سال 1800 به دستور رئیس جمهور وقت، جان آدامز، ساخته شد. 14 سال بعد، نیروهای استعمارگر انگلیسی کتابخانه را آتش زدند. در این سال، کتابخانه 3000 جلد...

24 اسفند 1399

ربات تلگرامی اطلاعات 533 میلیون کاربر فیس بوک را می فروشد

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزمودو، شماره تماس و نام کاربری حدود 500 میلیون کاربر فیس بوک در وب تاریک برای فروش عرضه شده است.

19 اسفند 1399

بایدن: آمریکا حمایت از ائتلاف عربستان را متوقف می نماید

جو بایدن رییس جمهوری آمریکا با حضور در وزارت خارجه آمریکا و در جمع کارمندان وزارت خارجه و سفرای آمریکا که به صورت مجازی حضور داشتند به تبیین اصول سیاست خارجه دولتش پرداخت و تاکید نمود که اصل بر بازگشت به دیپلماسی است.

18 اسفند 1399

حکم قالیباف برای یامین پور

محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی طی حکمی وحید یامین پور را به عنوان مشاور رئیس مجلس و دبیر کارگروه تحول فرهنگی منصوب کرد.

14 اسفند 1399

کرونا در اروپا، از کاهش چشمگیر تجارت خارجی در آلمان تا 3 تست اجباری برای سفر به انگلیس

جدیدترین اخبار کرونا از کاهش چشمگیر واردات و صادرات در کشور آلمان در دوران بحران کرونا خبر داده و انگلیس هم 3 تست گیری کرونا از مسافرانی که به این کشور وارد می شوند را در دستورکار قرار می دهد.

10 اسفند 1399
تعداد: (241)